Transatlantic

Po vypuknutí 2. světové války dají dva odvážní Američané v Marseille dohromady plán na záchranu umělců, spisovatelů a dalších lidí prchajících z Evropy. (Netflix)

Splasher

Mimo všechny zjevné nedostatky tohoto seriálu nejvíce vyčnívalo to toporné herectví. Koukat na tohle po finále Succession bylo pro mě až na hraně únosnosti. ()

pafka

Natazeny jak guma od trenek. Pritom zajimavy pribeh, pekne vypraveny. Hlavni postavy si zamilujete a prozivate s nimi jejich zivot. Proc to muselo mit tolik dilu nechapu. Pritom to mohla byt pecka. Takhle mistama zbytecne naredene a casto to trvalo, nez se clovek neceho dockal. Ale nektera mista by mohly byt az kutlovni. ()

NikiVai

Co říct na hrdinství hrdinů? Že nám ukazují lidstvo a svět z té lepší stránky. Nicméně seriál mohl být zpracovaný poutavěji, trochu víc dramatu a syrových emocí a hned by se na to  lépe koukalo a hlavně by se to lépe vstřebávalo. Tak jak to bylo zfilmované, tak to jen kolem mě prošlo, aniž by to zanechalo nějakou stopu v mých myšlenkách či duši. ()

bedn1

Je smutné, jak tvůrci dokázali tak zajímavé a nepříliš známé téma (pomáhání lidem, kteří při útěku před německým nacismem uvízli ve Francii, a to včetně slavných osobností jako Walter Benjamin, Max Ernst, Marc Chagall nebo Hannah Arendt) zpracovat tak nudně. Navíc jako by se neuměli rozhodnout, jestli ho podají realisticky a vážně, nebo odlehčeně. Nepomáhá tomu ani ne zrovna uvěřitelné chování uprchlíků, kteří každou chvíli pořádají večírek nebo jinou bohémskou zábavu. Když třeba umělec skrývající se před německou perzekucí vystřihne na hotelovém pokoji hlasitý muzikálový výstup, přestože ví, že o pár pokojů vedle se právě ubytovali nacističtí pohlaváři, tak divákovi nezbývá než kroutit hlavou a přát mu, ať ho chytnou. ()

Kozlowski8

Zajímavý námět, znehodnocený scénářem. Příběh, jehož záživnost a poutavost se rozředila ve zbytečně dlouhé stopáži, v iracionálním a nelogickém chování mnohých postav a v neposlední řadě v nepřesvědčivých hereckých výkonech. Solidní úroveň zpracování (výprava, kamera, kostýmy...) u mne převážila hodnocení ze dvou na slabé tři hvězdičky. 50 %. ()