Stále nezvěstná Morgan

• USA Still Missing Morgan
USA, 2023, 3 h 37 min (Minutáž: 51–60 min)

Jednoho vlahého večera roku 1995 se život Colleen Nickové navždy změnil – její dcera Morgan byla unesena při hře s kamarády. Když se v roce 2020 případ Morgan Nickové znovu řešil, byl u toho spolu s novými vyšetřovateli i dokumentární štáb, což vedlo k prvnímu dramatickému posunu ve vyšetřování po 25 letech. (Disney+)

Warhorr

Pecka, zatím Top true crime letoška. Ze všech těch dokumentů o zmizelých dětech si troufnu říct, že tento se řadí mezi špičku. První díl jde na to docela zlehka ale jakmile si případ převezme nový nástupce, tak se to slušně rozjede ve všech směrech. Navíc se tu nebude řešit pouze jediný případ a na scénu se vydere zmizení malého Jacoba. Za mě nejlepší pasáže přicházejí určitě v kanceláři, kdy tým vyšetřovatelů vede náročné diskuze o postupu a dalších zajištění důkazů. Možná i jedno z nejnáročnějších vyšetřování, které jsem zatím v dokumentu viděl. Extrémně málo stop ( hodně se tu probírá červený pickup ), skoro žádní podezřelí a není se pomalu čeho chytit. Konec ? Abych moc nespoileroval, skončí to ''šťastně i smutně''. To si bude muset určit asi každý sám. Zajímavostí je i to, že výkonným producentem je Ridley Scott. Doporučuji všemi deseti. ()