Le Paradis

• angličtina The Lost Boys

V nápravném zařízení pro mladistvé, kde platí zákaz fyzického kontaktu, se do sebe Joe a William zamilují. Aby se mohli milovat, budou muset porušit zákon. (tribican)

petrsv

Na příběhu oceňuji, že vyjasnění mezi klukama proběhlo rychle, žádné zdlouhavé oťukávání. Na druhou stranu nedostali moc prostoru a konec mi přišel umělý, účelový. Jinak se film ale nevzdaloval od reailty. Natočeno velmi dobře, zahráno taktéž, celkově velmi povedený film. ()

Tropical

Le Paradis je film, který mění kámen v srdci diváka v květ. Jeho úspěch spočívá v mistrovském vyprávění, vynikajících hereckých výkonech a úchvatné hudbě. Příběh nás zavádí do ústavu pro nápravu mladistvých delikventů, kde sledujeme životy chlapců pod vedením týmu zaměstnanců. Hlavní postavy, Joe a William, jsou ztvárněny s nesmírným citem a chemií herců Khalila Bena Gharbie a Julienu De Saint Jean. Jejich touha a cit propletený celým filmem nám přináší dojemný pohled do jejich životů. Výjimečně dojemné momenty vystihují bolest a touhu těchto mladých mužů. Joeovo rapové vystoupení je silným vyjádřením jeho utrpení a beznaděje, zatímco Williamovy kresby a jeho soucitný vztah k Joeovi přinášejí do filmu vrstvu hloubky a zranitelnosti. Intimní vztah mezi Joeem a Williamem je spíše vykreslen než řečen. Drobné gesta a sdílené okamžiky přibližují jejich propojení a vzájemnou náklonnost. ()

jiri.twist

Oba kluci podali velice dobré výkony, vše bylo nadprůměrné, k zamyšlení závěr filmu, pro mě, jakoby to byl první díl dvojdílné série, jen zatím druhá stále není (a už asi nebude). Krásné vykreslení povah a prostředí, které může mnohé mladé jedince semlít a udělat z nich vnitřní trosky ... 810109 ()

Talita1

Mladý Joe trávi svoje dni v nápravnom zariadení, odkiaľ už viackrát ušiel. Nemá dobrý vzťah s matkou, preto by neskôr radšej býval sám. Jedného dňa prichádza do zariadenia William. Medzi oboma chlapcami vznikne náklonnosť. Problém sa vyhrotí, keď Joe nemôže opustiť zariadenie, ale má nariadený predĺžený pobyt. Nezvládne to psychicky, čo postupne naruší aj vzájomný vzťah oboch chlapcov. ()