Příběh anglického lorda, který byl zajat indiánským kmenem a sžil se s ním. Silně proindiánský film, připomínající v lecčems Malého velkého muže. Filmový western se dočkal dvou pokračování. (oficiálny text distribútora)

MickeyStuma

Dokonalý snímek své doby pojednávající život indiánů, jejich zvyky a tradice. Na to jak byli divocí a netolerantní k bílým osadníkům je na diskuzi, jak moc je reálná situace nechat naživu naprosto nezkušeného lorda a odvléci si ho do tábora udělat z něj otroka. Zajímavá je i postava Babtisty žijícího mezi indiány už delší dobu, který  lorda zasvětí do všech indiánských aspektů. Když to vezmu kolem a kolem, hodně to připomíná tvorbu Karla Maye. Podívám-li se na Old Shatterhanda a Kleki-petra, mám podezření, že se tvůrci tímto inspirovali. Každopádně tento příběh muže, který byl nečekaně kmenem Siuxů izolován od veškeré svobody a svého života a nucen se přizpůsobit poukazuje na drsný život spjatý s přírodou původních obyvatel své země. Jejich moudrost a čest se brala setsakramentsky vážně. Drsné rituály dnes šokují, ale tehdy to něco znamenalo. Kdo byl slabý, nemohl kmen nijak ochránit. Tempo vyprávění je naprosto v sounáležitosti s atmosférou snímku, která tak zvýrazňuje kruté chvilky lorda v táboře indiánů a představit si sami sebe na jeho místě. A hlavně se jedná o film o indiánech, kteří tu nejsou ukazovaní jen jako banda divochů s vůlí zabíjet jak je jinak ve westernech zvykem. ()

Kakho-oto

Dějově maximálně tři hvězdičky. Tu čtvrtou uděluji za snahu o ztvárnění života a zvyků Indiánů včetně jejich autentických oděvů. Nezapomenutelnou scénu představuje krvavý obřad, který hlavní hrdina podstoupí zhruba po hodině děje. V neposlední řadě velmi hezké exteriéry natáčení. ()

papaguy

K dokonalosti to má daleko - za mě tři a půl* - a také se na filmu mírně podepsal zub času (hlavně v hereckém projevu). Pár příjemných překvapení film však uchystal i současnému divákovi. Nad běžný průměr žánrovek film vytahuje: Příležitostné skvělé záběry přírody, korektně-nekorektní vyobrazení Indiánů, jejich chování, zvyků, spirituality..., znázornění iniciačního rituálu - halucinační vložka nezapřela 70tky; Skvělá výprava; Netradičně chybějící happyend. Zápory: Béčkový úvod; Dost mě štvalo neherectví Richarda Harrise; Ve filmu se víc ječelo, než mluvilo... a doplňte co chcete. ()

bull!nka

...no, v kůži lorda by určitě v některých chvílích nechtěl být nikdo, dost dobrý film v tomto žánru, plný zajímavých nápadů ()

BigBang

Film není skutečný western, spíše jde o příběh s výrazným antropologickým prvkem - ukazuje život a zvyky Indiánů. Přesto však není nudný a poměrně svižně utíká. Z dnešního pohledu je nezvyklé, hlavní protagonista zůstává i mezi Indiány vždy Angličanem, neasimiluje se do kmene. Respektuje Indiány, ale dělá celou dobu vše pro to, aby se vrátil do Anglie. ()

Jehan

Díky ČT jsem se na film v klidu podíval. Srovnání s jiným americkými westerny a německými indiánkami ze stejné doby mu přidává na hodnocení. Indiáni zde nejsou ani démonizováni a ani idealizováni a Richard Harris je nejen ve výtečné herecké kondici, ale zjevně i v kondici fyzické. Film připravil půdu pro Tanec s vlky a přinesl nový vítr do nejtypičtějšího amerického žánru. ()

PORTER44

Není to klasický western žádná přestřelka ani kovbojové s koltama jenom samí indiáni,celý příběh je o zajatém angličanovy indiány, který pochopil že aby se dostal pryč musí se stát jedním z nich.Za podívání to stálo,dobré herecké výkony. ()

rozpas

Tento film má něco, co jiné filmy tohoto žánru zase až tak nemají. Ukazuje zvyky a rituály indiánů. Včetně Tance slunce. Myslím, že je to povedený film. ()

Falanx

75%. Vzpomínky na ORF1, mé mládí, polosrozumitelnou vídenštinu a western*** Naivní a přitom tak milé zobrazení života indiánských kmenů. Kvituji s nadšením, že i když bylo snaženo o pozitivní přístup, přesto nebylo dosaženo blbosti dnešní superkultury, kdy je "původní obyvatel" pouhou trpnou obětí krutého, bílého teroru.***Prostě a jednoduše, zařazení do sociální struktury kmene nakonec záleží na ženskejch, pročež vytrvejte. Možná vám neuříznou koule, když budete mít v  úctě jejich genetiku. ()