Poklad Lišky pouště

(TV film)
  • Francúzsko Le Trésor de Rommel (viac)
všetky plagáty
Francúzsko, 2015, 52 min

Korsika je jedním z nejmajestátnějších ostrovů na světě, který je známý svou krásou a také velkými příběhy a legendami, které o ní existují. Nejznámější je ta o Rommelově pokladu, která je tématem právě tohoto dokumentu. Poutavé a důkladné vyšetřování plné svědectví pamětníků a historických faktů nás provede po krásném ostrově Korsika. Poznáváme její příběh, kulturu a nádherné krajiny s nádechem tajemna. Zjistíme pravdu o ukrytém Rommelově pokladu? (CS Mystery)

Arsenal83

Najznámejším lupičom Európy bol bezpochyby Hermann Göring, preto je zvláštne, že sa hovorí práve o Rommelovom poklade, hoci sám Rommel za svoj život pravdepodobne nič neukradol. No dobre, takže niečo sa nachádza pri pobreží Korziky a nikto nevie kde, ale že je tam slávne bohatstvo, ktoré nedokázali ani za 70 rokov nájsť. A oni to hľadajú a hľadajú, nikdy nenachádzajú, pritom si neuvedomujú, že najväčší poklad je v tom, že tí, ktorí ten poklad pri ostrove zanechali, hlavne prehrali vojnu, hoci nejaký ten zlatý frank a toliar Márie Terézie by sa iste hodil do vačku. Rommelov poklad začína pripomínať niečo ako hľadanie Atlantídy, s tým rozdielom, že ten poklad možno už aj niekto vylovil a zanietenci hľadajú niečo, čo si už niekto dávno užil. ()