Ukradené mládí: Kult na koleji Sarah Lawrence

• USA Stolen Youth: Inside the Cult at Sarah Lawrence
USA, 2023, 3 h 26 min (Minutáž: 64–75 min)

Skupina bystrých studentů z vysoké školy Sarah Lawrence se dostane pod temný vliv otce své kamarádky, Larryho Raye. Film s bezprecedentním přístupem k těm, kteří s Rayem žili, sleduje kult od jeho počátků až po dosud trvající následky. (Disney+)

Skeksis

Pri tomto dobre natočenom dokumente som sa celý čas pýtala: Je toto vôbec možné? Partičku tupcov z vysokoškolského internátu (neviem, ako sa na tú vysokú vôbec dostali, ale musí to byť poriadny šit), navštívi otec jednej z nich, ktorého práve pustili z väzenia. Samozrejme, že tam zostane, aj keď tam nemá čo robiť, a zo všetkých vysaje posledné zvyšky zdravého rozumu. Teda až na jednu, ktorej došlo, že je to narcistický psychopatický manipulant, a radšej od nich zutekala. Nakecal im blbosti, že koho všetkého pozná a aký je on mariňák, špión a superman. A mentálne nestabilné tupé polená mu uverili. Potom si ich zo päť či koľko nasťahoval do bytu, pričom ani ten nebol jeho, a tam si s nimi robil, čo sa jeho skurvenej psychopatickej mysli zachcelo. Proste škaredý tučný narušený kokot a zopár hlúpych a zraniteľných ľudí, ako v každom kulte. Čo ma najviac zarazilo, že zmanipuloval aj jednu budúcu psychiatričku, ktorá nakoniec vyzerala ako najväčší cvok. Inak typickí Američania - neustále by iba mleli a viac nahovoria, ako povedia. ()