Rodina amerického obchodníka Hirama Otise se přestěhuje do Evropy do stylového anglického zámku, v němž již po čtyři staletí straší duch jednoho z bývalých vlastníků panství Sira Simone de Canterville. Hluční Američané si toho však nevšimnou, naopak svým chováním přivádějí ducha na pokraj nervového zhroucení. Jediná, kdo si k němu najde cestu, je Otisova dcera Virginie. Duch jí svěří mnoho let staré tajemství, díky němuž dívka zažije romantickou příhodu. (eraserhead666)

eraserhead666

Příjemně a poměrně věrně do filmové podoby převedená romanticko-komediální duchařská povídka Oscara Wilda o jednom prokletí a síle čisté lásky a o tom, že když se do jednoho anglického zámku nastěhuje americká rodinka, zámeckému duchu sira Simona Canterville začne peklo. Zajímavé ztvárnění zámeckého ducha, který má neobyčejně zelenou barvu, opravdu komická hrdá americká rodina, která si ví se vším rady a na všechno používá Pinkertonovy prostředky. Starý klasický příběh v mile filmové podobě. Více na mém blogu: www.hororovykabinetdreraserheada.blog.cz. ()

blackrain

Z dětství jsem si pamatovala jen krvavou skvrnu, která se neustále objevovala na dlažbě a postavu ducha, který měl skutečně neobvykle zelenou barvu. Vůbec jsem si vzpomínku nedávala do spojitosti s tímto krátkým filmem. Po letech jsem byla ráda, že jsem právě na tenhle film narazila, internet je nebezpečná hračka, a mohla tak Cantervillské strašidlo znovu vidět. Věřím, že kdyby se Duch z Canterville objevil v programu třeba Čt 2, tak se spoustu lidí včetně mě rádo koukne. ()