Tu Jhoothi Main Makkaar

• India तू झूठी मैं मक्कार

Sebevědomý frajírek Mickey (Ranbir Kapoor) může vypadat jen jako rozmazlený syn zámožných rodičů, nicméně potají si sám vydělává neobvyklou podnikatelskou aktivitou – pomáhá lidem zosnovat rozchody s jejich partnery či partnerkami tak, aby proběhly co nejhladčeji. Jenže pak se sám zamiluje do okouzlující Tinni (Shraddha Kapoor). Ta se necítí připravená na svatbu a anonymně kontaktuje poradce, který by jí pomohl vztah ukončit. Netuší ovšem, že jejím rozchodovým guruem není nikdo jiný než právě Mickey. Film navazuje na novodobý trend bollywoodských romantických komedií z prostředí opulentně bohatých rodin, v nichž se potkává okouzlení moderní západní kulturou a konzumerismem s tradičními rodinnými hodnotami. (Festival bollywoodského filmu)

Ramanam

Příjemný moderní Bollywood. Příběh zajímavý, i když ke konci ztrácel na síle a závěr byl až příliš přeslazené klišé, ale to vůbec nevadí. Je pravda, že na začátku jsem měl jisté obavy, ale jak přišla změna prostředí a na scéně se objevila Nisha alias „Tinni“ (S. Kapoor), tak jsem ihned ožil. Následné sbližování s věčně ukecaným Rohanem alias „Mickeym“ (R. Kapoor) jsem si patřičně vychutnal. Následoval návrat a Tinnina konfrontace s opravdu vlezlou, ale dobrosrdečnou rodinou Mickeyho. Kdyby si Tinni stanovila hranice ihned na začátku, byl by klid, ale tím by i příběh končil v půli bez patřičného dramatu. Kor dar umění komunikovat s druhými nemá každý. Pokusy o rozchod byly vážně vtipné a pobavily. Toho se ujmuli K. Aaryan a N. Bharuccha. I po zvážnění to stálo za to, ovšem zhruba po druhé hodině jsem začal pociťovat, že se již trochu nastavuje na úkor kvality a záživnosti. A co to náhlé závěrečné prozření celé rodiny a hlavně Mickeyho? Ale dobrá..., hlavně, že vůbec přišlo. V úplném závěru bylo vidět, že se Tinni se svým osudem nejspíše smířila a svůj postoj k osobní svobodě a prostoru přehodnotila. R. Kapoor je vážně výborný herec se skvělou mimikou. S. Kapoor však nezůstala vůbec pozadu. Výsledkem toho byl velmi sympatický pár. Hudba se povedla včetně tanců a vše výtečně doplnila. Čtyři hvězdy. ()

Idaho

První část celkem nudná. V druhé se to rozjede, konec velkolepě přehnaný přesně v bollywoodském stylu. 7/10 ()