Čtyřdílná detektivní minisérie přináší nové kapitoly v příběhu psychoterapeutky Stely Skoumalové (Markéta Plánková) a jejího bratra, kněze Alberta Macha (Marek Lambora). Albert řeší dilema, jestli kráčet cestou vědy anebo se držet své víry, zatímco jeho sestra Stela pomáhá řešit vztahy a problémy svých klientů. Život sourozenců významně ovlivní vdovec archeolog Tomáš Hruban (Lukáš Vaculík), který se snaží vyrovnat s autonehodou své ženy Táni (Adéla Gondíková), a pochopit důvody, proč musela zemřít, zatímco on sám je pro policii hlavním podezřelým z její vraždy. (TV Prima)

honajz

Být to 80minutový tv film, neřeknu ani popel. Ale jako sorry, utahané jak cesta vlakem do Brna přes Vysočinu (při níž se ale na rozdíl od seriálu dá z okna na něco dívat), postavy jsou tam vlastně zbytečné (ten farář - vědec je vůbec nevyužitá postava, zajímalo mě, proč vlastně je farářem?, ale jen chodí, mlčí a tajemně se dívá, jeho přínos ději je v podstatě nulový; podobně postava Plánkové a zcela zbytečných policistů (ale aspoň vím, který herec seděl za mnou při obědě na Berance u Jezerky), a tu jedna akční scéna by mí synové v jejich amatérském opusu natočili daleko daleko lépe. ()

Skuby47

Solidní nekrvavá detektivka promítatelná i v dopoledních hodinách s pro mne celkem slušnými hereckými výkony dua Vaculík – Lambora. Úloha policie včetně výkonu laxních vyšetřovatelů je nulová, protože vždy dorazí na místo až to aktéři sami vyřeší a zavolají ji k hotovému. Příběh je trochu rozvláčný, dal by se shrnout do dvou částí nebo jednoho celovečerního filmu, čímž by získal na dramatičnosti. ()

slunicko2

227 minut jsem váhal,  1)  jestli moje neschopnost odhadnout pachatele je důsledkem scenáristického mistrovství sester Bártů anebo jejich neobratnosti a špatné charakterizace postav. Nakonec jsem pachatele určil čistě ženským přístupem - podle sympatií a strefil jsem se. Alelujá._____ 2)  Diváckému dojmu by určitě prospělo seškrtání tak o 20 - 30 % na nějakých 40 minut každý díl. ()

petikacka

Další šit od sester Bártových, které nejen napsaly scénář, ale i produkovaly a režírovaly. Divím se, že si tam nestřihly i hlavní role. Obsazení bylo dobré, ale ty charaktery všech postav byly tak neuvěřitelně pitomé, ploché a nelogické až mi z toho bylo blivno. Joo, kdo chce moc nemá nic...Za mě zhnusených 40% ()

mirkath1

Celková spokojenost a měla jsem chuť se dívat jak to dopadne. Jen nechápu jak může výzkumný ústav fungovat tak v 6ti lidech a s jedním sekutiťákem.  Šetřit na komparsu se nevyplatí, je to divné. Policajti na baterky a taky zřejmě táhnou celou policii sami ,nikde žádný kolega. A už v žádném případě si nedokážu představit plavecký bazén jen s jedním plavcem :)  Herecké výkony velmi dobré, překvapila mě Lenka Vlasáková i Vaculík nezvyklými rolemi. ()