Komediální seriál nového žánru progressive fiction říká, že i s gangstery může být legrace. Každý díl nese ucelený příběh. Jednotlivé příběhy jsou vyprávěny s odzbrojující nekorektní nadsázkou, berou si to nejlepší z toho, co v žánru kriminálních a gangsterských filmů vzniklo, a pracují se zajímavými popkulturními odkazy. Seriál Bodyguardi je postaven na eleganci gangsterského prostředí v kombinaci s realitou českého prostředí, která podpoří komičnost jednotlivých situací a celkového komediálního vyznění. A když k tomu připočtete důraz na vtipné dialogy, stylovou výpravu a pečlivou hudební dramaturgii, slibují být Bodyguardi přesně mířenou trefou do černého. Obrazové a střihové pojetí bude neseno ve stylu filmů Martina Scorseseho, Guye Ritchieho či Quentina Tarantina, tedy střídající stylově komponované záběry s filmovými efekty a jump cuty, včetně nezvyklých úhlů pohledu. (prima+)

Recenzie používateľa William_ k tomuto seriálu (4)

Bodyguardi (2023)

Další zbytečný prima+ originál, který se ani ne po 7 měsících vrátil na TV obrazovky a originalita tak vzala za své. To že 80% scénáře budou sprostý slova vám nezaručí originalitu a kvalitu.  Mám rád Tarantinovky, South Park, Brickleberry a podobné filmy/seriály, které umí s vulgaritou moc dobře pracovat a začlenit jí do scénáře, to se ale tady vůbec nestalo. Za zmínku tak stojí povedená znělka, na které si tvůrci dali asi nejvíce z celého tohoto projektu záležet. Co se herecké stránky týče, tak Predrag je suchý a nenápaditý a přehrávající Adam Ernest Vás po 5 minutách začne štvát. Dobrá nuda která se hodí maximálně na noční program Primy Cool, ale nikoliv jako placený seriál. ()

Špatný muž (2023) (E01)

Nejlepších bylo prvních 30 sekund, protože to intro se k tomuto seriálu opravdu podařilo. Zbytek se chce zavděčit Tarantinovce "Gauneři", avšak je to pouze trapná a laciná kopie této klasiky z 90. let. Takže pokud je na pilotním díle nejlepší jeho znělka a intro, je to opravdu špatné vysvědčení. ()

Nepovedené rande (2023) (E04)

Musím uznat že z toho, co jsem měl možnost vidět, se mi právě tento díl líbil asi nejvíce. Je to stejně jen průměr, ale pár hlášek a mouder je přenesitelných i do reálného života. ()

Dlouhé páteční odpoledne (2023) (E08)

Závěrečný díl reflektuje asi vše, co jsme za těch 8 dílů viděli. Občas zajímavé dialogy, které se potápějí v trapnosti a většinou až přehnané vulgaritě. A to píšu jako fanoušek South Parku, ale musí se se slovíčky dobře pracovat. ()