Malabimba

• angličtina Malabimba: The Malicious Whore (viac)
všetky plagáty
Pornografický / Horor
Taliansko, 1979, 87 min (Alternatívna 100 min)

Na zámku rodiny Caroli sa začnú diať podivné veci. Všetko to odštartuje seansa, počas ktorej sa členovia rodiny spolu s médiom snažia vyvolať dušu mŕtvej manželky jedného z majiteľov zámku, Andrea Caroliho, otca šestnásťročnej Bimby. Podarí sa však omylom vyvolať iného ducha, ktorý sa najprv pokúsi zmocniť sa duše sestry Sofie, mníšky, ktorá sa stará o paralyzovaného Adolfa, druhého z bratov Caroliovcov. Miesto nej sa však vyvolaný démon zmocní mladej nevinnej Bimby. Správanie mladej ženy sa začne meniť a Bimba začne pod vplyvom posadnutosti podliehať incestným sexuálnym potrebám. Pokusom o záchranu jej duše je poverená sestra Sofia, ktorú však posadnutá Bimba zvedie, čím mníšku zlomí a tak môže zlý duch dovŕšiť svoje pôvodné dielo: zmocniť sa tela a duše sestry Sofie. Bimba je očistená, spolu s ňou sú vyriešené aj finančné, dedičné a majetkové problémy rodiny, no to všetko za cenu mníškinho života – sestra Sofia, posadnutá duchom a neschopná bojovať proti nemu, skočí zo strechy zámku. (Jordan)

Paldini

Má další návštěva do tenat erotického hororu. Souhlasím s obsáhlým dwiho komentářem. Jen bych doplnil, že hardcore scény jsou v tomto filmu celkem rušivé, protože vypadají, že jsou vystříhány z úplně jiného filmu. Vypadá to, že tvůrci si nebyli jisti, zda chtějí točit jen erotický film nebo porno. Hororová atmosféra je snad jen v pěti prvních minutách, kdy duch hledá svou oběť. Škoda. No a nakonec mi vadil mírně androgynní zjev představitelky hlavní role. ()

eraserhead666

Začátek naprosto super, škoda, že to v jeho duchu nepokračuje i dál. Jako by se Italové rozhodli natočit si vlastního Vymítače ďábla (fakt je tam scéna, kdy jste přesvědčeni, že se ta holka na večírku už už vychčije na koberec) ale po třech dnech natáčení si řekli, že raději natočí jen eroťák s pornoscénami. Ale jo, i tak je to zajímavé. Erotická zvířena je zde výstavní (a jsme stále ještě v sedmdesátkách, takže hola hej, bobři, alelujá), erotické scény podmanivě a nápaditě natočené (plyšová zvířáta, geniální zrcadlo). A navíc zde nadrženým ďáblem posedlá neteř (no, podle toho zvuku, který projevy démona doprovází ji posedl nejspíše Darth Vader) ukouří svého strýčka k smrti. No kde jste tohle viděli naposledy? Jako horror to s nějvětší pravděpodobností nakonec zklame, ale erotický film je to prostě parádní. Jeden z nejlepších (italských) co jsem dosud viděl. ()

Radka_86

No tak zhlédnuta uncut verze, což snad ani nebylo zapotřebí neboť hard sexuální scény jak níže zmiňují ostatní opravdu do filmu nezapadaly, asi fakt byly z úplně jiného filmu čehož si všimnul i takový laik a amatér jako já....Atmosféra byla dobrá, androgynní vzhled tý mladý posednutý cácory se zálibou ve voyeurismu mě nijak neodpuzoval, náhodou mi přišla docela sexy i když její masturbační scény s plyšákem mi spíše způsobily bezesnou noc...Incestní felace to už bylo trošku moc ale budiž, film měl a má šokovat přesto jsem se neubránila jedné věci - nudě...Bohužel, místy jsem se fakt nudila....proto 2*. ()

dwi

Pod celkem poetickým názvem Malabimba se ukrývá otevřený erotický horor o posednutí mladé dívky perverzním duchem (v uncut verzi okořeněný několika hardcore scénami). Šestnáctiletá Bimba žije se svým otcem a příbuznými na zámku v relativním klidu do té doby, než je při spiritistické seanci vyvolán duch Lukrécie. Ten se snaží zmocnit duše jeptišky-opatrovnice, avšak po neúspěšném prvotním pokusu se zahnízďuje v těle Bimby, která se pod vlivem démona mění na permanentně nadrženou hříšnici. Jistá inspirace Friedkinovým Vymítačem ďábla je tu zřejmá hned v několika situacích (ať už téma posednutí mladé dívky zkaženým démonem, scéna oslavy rodiny, při níž se Bimba vysvlékne a začne sprostě nadávat či závěrečné rozuzlení). Oproti této fenomenální klasice však Andrea Bianchi rozehrává lacině prvoplánový příběh, v němž nevytváří pražádnou atmosféru napětí, zato se s náležitou péčí věnuje různým erotickým scénám (od voyeuristických scén, při nichž Bimba sleduje různé sexuální hrátky na zámku, přes masturbace s plyšáky až k nejskandálnější scéně celého filmu – orálnímu sexu s vlastním dědou). Tyto a různé další perverzity v podstatě vyplňují drtivou část snímku, tudíž očekávat jakési psychologické prokreslení postav či propracovanější děj, je naprosto zbytečné. ()

Gorehound

Pekelne zábavný sleazy kúsok, s adekvátnym spracovaním, veľmi pekným prostredím v podobe zámku a okolitých hôr, a krásnou, typicky talianskou "Morricone feel" hudbou, ktorú by som vedel počúvať donekonečna. Nájde sa aj nejaká tá atmosférickejšia, "strašidelná" scéna, ale je to predovšetkým "sleazefest", s mojou obľúbenkyňou Mariangelou Giordano(jej výkon v úlohe mníšky je asi ten najlepší herecký výkon vo filme), na ktorom si zmlsnú predovšetkým fans podobných raritiek. ()

• Dějištěm filmu je hrad Piccolomini z 15. století v italském městě Balsorano. (peaceman)