StaryMech

Řízná satirická pitva jednoho starého vídeňského činžáku - týden v pramálo tichém domě. Být Polákem, cítil bych se dotčen. V budoucnu se ukáže, že Glawogger je ještě přesvědčivější jako dokumentarista. ()

Willy Kufalt

Asi tak: vnímal jsem originalitu v obsahu i zvoleném vyprávění, celkem povedené fórky, černý humor... třeba ty mezititulkové úmrtní listy nebo průvodní postavu hodináře z Mravenčí ulice... i jakýsi satirický přesah, jenom to většinou na mě nefungovalo a nebavil jsem se. Víc než vtipná mi tato komedie připadala často jenom bizarní a zacházela pro mě svým natvrdle servírovaným humorem až za hranici vkusu (postupně umírající pes, sedící mrtvola plná mravenců). Nepříjemné prostředí pocitově i reálně nahnilého činžovního domu, plné nežádoucího hmyzu a nesympatických postav v podání nezajímavých herců, celou pachuť z filmu „stylově“ podtrhovalo. Za celých 87 minut se mi nepodařilo naladit se na stejnou vlnu se stylem filmu a jeho humorem. Těšil jsem se na Mravenčí ulici docela dost, protože rakouských komedií jsem viděl minimum, ale minimálně tahle je určena pro zcela jiné publikum, do něhož nezapadám... zasmál jsem se asi třikrát. Hudební doprovod byl zdařilý. [45%] ()