Prodej už několik měsíců klesá. Pokud nebude mít Ricky (Jeff Goldblum) co nejrychleji hromadu nových nápadů, nový majitel TVshoppingové stanice ho bez milosti vyhodí. A navíc si s sebou přivedl tu malou nafoukanou kočičku Kate (Kelly Preston), která do všeho strká nos a myslí si, že na univerzitě sežrala všechnu moudrost světa. Při společné cestě na obchodní schůzku se Ricky a Kate náhodně seznámí s podivínem, který si říká G (Eddie Murphy) a oděn pouze v lehký úbor, putuje krajinou, veden svým duchovním posláním. Ricky poutníka nechtěně málem srazí a poté, co za něj zaplatí lékařské ošetření si ho dokonce nastěhuje do svého luxusního domu. Ne že by měl Ricky tak dobré srdce, prostě se snažil udělat dojem na krásnou šéfovu oblíbenkyni Kate. G je od rána do večera v pohodě. Je jakýmsi duchovním guru, vyznávajícím filozofii pozitivní energie a nekonečné dobroty. Umí hypnotizovat, umí poutavě vyprávět, umí lidem vrátit radost ze života, umí... v Rickyho hlavě se zrodí ďábelský plán. Protože nemá co ztratit, udělá z G prodavače ve "svém" skomírajícím teleshoppingu. I když to nejprve vypadá na dokonalou katastrofu a destrukci studia, diváci nakonec šílí nadšením a prodej poprvé po mnoha měsících prudce vzroste. Z G se stane televizní hvězda, která může Rickymu zajistit bohatství a úspěšnou kariéru. Jak dlouho ovšem dokáže duchovní guru prodávat televizní cetky? Tak dlouho, dokud se sobecký Ricky nezmění a nenajde sám sebe. A pochopitelně také lásku krásné Kate. (oficiálny text distribútora)

Slarque

Eddie Murphy i Jeff Goldblum byli skvělí. Kelly Preston byla (díky scénáři) na začátku spoluhráčka, uprostřed na ozdobu a na konci záminka pro změnu žánru. Udělat z celkem chytré komedie klišovitý romantický slaďák byl rozhodně špatný nápad. ()

SeBig

Začátek měl nájezd na vycotojovanou komedii, pak se to proměnilo v nějaký mixlí drama a to mě fakt nebavilo. Jednu hvězdu šejdrem plesknu. ()

heyda

Typická Americká slaďárna. Ale Eddie podle mě hraje přesvědčivě. Scénář je slabej. No jako jednou se na to určitě dívat dá, ale že bych to vyhledával nebo že by to na mě zanechalo nějaké stopy, kromě mokrýho kapesníku, to fakt ne. ()

Ivoshek

Něco málo gagů by se našlo, u některých jsem se i smál. Bylo jich myslím....eeeee....2. Tak jsem dal 2 hvězdičky. A tak je to fér. :-) ()

MáŠa

Takovej průměr. Dvě až tři hvězdy. Jedna z těch komedií, které by se v reálu takhle nikdy nestaly. Murphy hraje podivína, kterého by z televize dávno vyhodili a na jehož reklamy kouká snad celá Amerika. ()

Turiec

Hoci sa Eddie Murphy zhostil svojej role celkom dobre a občas jeho filozofické komentáre mali niečo do seba, celkovo vyznel film divne. Nebol ani príliš vtipný, nebol ani podarenou obhajobou teleshoppingu. Našťastie sa skončil všeobecným aplauzom, čo je skvelé. Veď prečo by nemali požiarnici pri pozeraní teleshoppingového kanálu tliekať =:o) ()

Z0oMb3E

Film o tom, že keby sa teraz narodil druhý Ježiš nosil by NIKE pil Coca-colu a mal by vlastnú reality-show. Celý film sa nesie v tomto duchu a úplne v ňom absentuje humor. Film je na 2* no jednu pridávam za myšlienku. ()

Colonist

Zas tak zlé to nebylo. Jeffa Goldbluma mám rád, Murphyho sice moc ne, ale v tomto filmu se mi Murphy docela líbil a rozhodně je tento film lepší než ty filmy, které Murphy točí dnes (Norbit,...). Možná to nebyla zrovna záplava humoru, ale některé vtipy byly opravdu povedené a pobavily. Škoda jen trochu nedotaženého scénáře a typicky romantického konce, za který by se nemusel stydět ten největší slaďák. ()

Figu

Vždy to pro mě byl naprostej obyčej s vtipálekem Murphym. Dnes už vím, že jde o neobyčej! A to díky mojí manželce! Můj andílek mi ukázal pravou podstatu tohoto bijáku, pravou pointu řečených příběhů, který plynou z pusy pana Dží, tu pravou krásu a nádheru filmu, kterou si musí najít každej sám! Zlomila mě story o "mořské hvězdici"! Oblíbil jsem si tento snímek kvůli tomu, že už vím, co na tom je díky mojí milované osůbce to kouzelný a překrásný! V tom jí obdivuju a za to jaká je, ji samozřejmě MILUJU!!! Holy man za 80% ()

Triple H

Fajn komédia. Eddie Murphy je ako "G" výborný (rozhodne jedna z jeho lepších úloh). Jeff Goldblum zahral tiež presvedčivo a jeho prerod mu uveríte. Síce som sa pri filme ani raz nahlas nezasmial, napriek tomu som sa však dobre bavil. A tých pár moralít občas tiež neuškodí, keď v sebe vypnete cynika. ()

Estrecha

Příběh nic moc, a výkon zlatého maliňáka Goldbluma jako vždy hrůzný. Zatímco ve filmu Den nezávislosti Will Smith dokázal napravit, co Jeff Goldblum pokazil... v tomhle filmu to Eddie Murphy nedokázal. ()

lennyd

Ricky Hayman (Jeff Bridges) má na starosti skladbu programu jedné marketingové televize (teleshopping-all-day), jenže prodeje klesají a brzy asi bude Ricky bez práce. Dokonce už má šéf i náhradníka(nici) - mladou Kate (Kelly Preston). Při jedné cestě do práce oba potkají podivného muže kráčejícího po dálnici, který zásadním způsobem ovlivní jejich životy. Z G (Eddie Murphy) vyzařuje jakési fluidum, kterého Ricky neváhá využít ve svých reklamách - a prodeje ihned stoupají ... Na film jsem s přestávkami koukal asi týden, protože jsem vždy po čtvrthodině vytuhl - jen málokterý film je tak příšerně nudný jako Svatý muž (ono taky, co chcete po filmu zabývajícího se teleshoppingem). Marně přemýšlím, jestli je zde něco, co by stálo za pochvalu - snad jen Eddie Murphy, který se tentokráte spokojil s promenádou v pyžamu, a nešklebil se při tom jako v jeho dalších filmech .... ()