Hořká komedie o rodičích v důchodovém věku a jejich dospělých dětech. A o tom, že nikdy není pozdě začít žít podle svého a pořídit si kočku... Divadelní adaptace stejnojmenného románu Petry Soukupové. Tři sestry se vydávají na oslavu otcových narozenin. Nejstarší (Natálie Drabiščáková) má manžela a tři malé děti, ale její manželství je v krizi. Prostřední (Teresa Branna) má taky zdánlivě vše, kariéru i syna, jen v partnerských vztazích se jí nedaří. Nejmladší (Daniela Šišková) se jako typický zástupce generace narozené na přelomu tisíciletí sice teprve hledá, ale i ona už má na partnerské karamboly zaděláno. Do auta naskládají nejen dárky, ale také svoje starosti. Navíc je mezi nimi plno starších i novějších křivd a také nostalgických vzpomínek na dětství a cesta autem je ideální příležitostí se k nim znovu vrátit. Ze sesterského špičkování se už během jízdy poskládá značná část rodinné mozaiky, nicméně „překvapení“, které na ně u rodičů čeká, by je nenapadlo ani ve snu… Převážně komická sonda do života běžné současné rodiny, která však pojednává o věcech vážných. Inscenace Jihočeského divadla je výjimečná pravdivými hereckými výkony nejen ženských představitelek včetně Daniely Bambasové v roli matky, ale také zástupců mužského pohlaví (Tomáš Kobr, Dušan Sitek), kteří vtipně vyvažují ženský pohled na svět. (Česká televize)

papilon395

Knižní předlohu Petry Soukupové jsem měla příležitost napřed číst. Poutavý a poučný náhled na mužský a ženský svět. Rovněž tak na vztah dcer k otci a k matce. Herecky mě zaujala Daniela Šišková. ()

ostravak30

Možná, že knižní předloha, mě neznámá, funguje ve své podstatě dobře. Celý příběh je postaven na složitých rodinných vztazích, což je blízké téměř každému z nás. Dorozumění mezi jednotlivými generacemi je těžké, což je pochopitelné vzhledem k faktu, že věk rodinných příslušnic se liší. A každá z nich má tak zároveň i jiné představy o životě. Na mě to celé ani herecky ani zápletkami nepůsobilo špatně. Jediné, co mi vyloženě kazilo dojem byly kulisy. Pohyb na dřevěných kostkách a bezduché bílé pozadí se mi prostě nelíbily. Ale to je vyloženě můj dojem. Ono to celé totiž ani nemělo žádné pořádné vyvrcholení, jako by to skončilo někde uprostřed. ()

rivah

Nevýrazná světle šedá scéna s šedými kostkami a šedým hranatým stolem zalidněná nevýraznými herci. Průměrná režie. Dialogy se točí kolem ženských vztahů, starostí a drobných radostí. (50%) ()