Akční, špionážní film odehrávající se na pozadí japonské koloniální éry. (mokelembembe)

Vavča

Korea v roce 1933 byla pod japonskou okupační správou, odboj dokázal být velmi rafinovaný a útočit na vysoké pohlaváry administrativy i domácí kolaboranty. Nicméně ani japonský bezpečnostní aparát není hloupý. Předlohu, čínskou novela Feng Sheng ( autor Mai Jia) jste mohli vidět v podobě historického filmu už dříve https://mydramalist.com/12589-the-message (https://www.csfd.cz/film/267150-feng-sheng/recenze/) Korejci aktualizovali příběh ho na své poměry. Pět podezřelných je japonskou správou drženo v hotelu, dokud se neodhalí špeh s přezdívkou Duch.  Zatímco při čínské verzi občas člověk dokázal usnout, tak korejský podání vám nedá vydechnout.  Atmosféra je hutná, práce kamery luxusní, nemluvě o barevných filtrech, úchvatných kostýmech.  Uvidíte zajímavé postavy silné herecké výkony, to co rozjede Lee Honey, ale hlavně Park So-dam (přejeme ať zdraví drží!) je naprostá nehoráznost. Film má perfektní akční scény a dramatické oblouky se protínají, navíc je tady dokonale vystupňované finále, na postavách vám doopravdy záleží, máte o ně strach. Překlopit historické drama, krimi thriller ve finále do akčního ranku bez jediné chybičky není něco, co můžeme vidět každý den. 4 hvězdy, po repríze uvidíme, viděno prosinec 2023. Je to cool a rafinované, jsem nadšen. ()

EvilPhoEniX

"Uškrcením své matky jsem v sobě probudil zvířecí instinkty." Konečně zas parádní podívaná z Jížní Koreje, která má celkem blízko i svým dobovým zasazením ke korejskému Amsal. Tyhle špionážní filmy mi sednou tak 50 na 50, ale Phantom rozhodně patří k těm povedenějším přírůstkům. První polovina by se dala označit i za korejskou variaci na Knives Out. Film se odehrává v roce 1933 během japonské kolonizační éry a vypráví příběh o 5 podezřelých, kteří jsou izolováni v hotelu, kde jeden z nich je záhadný " Phantom" špión. Vyslýchání, nedůvěra, rvačky, mučení, zrada a překvapení. Film se může opřít o výborný vizuál, po technické stránce je Phantom opravdu vytříbený, všechny postavy jsou zajímavé, správně záhadné i skvěle zahrané. Největší hvězdou je Sol Kjong-gu, ale i zbytek herců už jsem viděl někde jinde. Atmosféra se taktéž povedla, napětím se nešetří a jakmile se odhalí identita špióna, tak je to jedna velká jízda a boj o život, kde se přestřelkami nešetří. Akce sice mohlo být více a není to piliř filmu, ale i tak se jedná o poutavou a dobře natočenou podívanou s chytlavým story, které dokáže překvapit a nenudí. Fajn záležitost. 8/10. ()