Detektiv myšák

• Veľká Británia Danger Mouse

V poštovní schránce na jedné Londýnské ulici žije největší světový tajný agent DETEKTIV MYŠÁK se svým nešikovným ale věrným asistentem Penfoldem. Náplní práce této dvojky je zachraňovat svět před úlisnými plány zlého žabáka, barona Greenbacka, a jeho mafiánského kumpána jménem Stilleto. Seriál se stal nejúspěšnějším počinem anglického studia Cosgrove-Hall a dal vzniknout neméně populárnímu seriálu téhož studia, který nese název Hrabě Káčula. (Mariin)

Recenzie používateľa helloween93 k tomuto seriálu (13)

Detektiv myšák (1981)

Detektiv Myšák a jeho pobočník Penfold bojují s hrabětem Greenbackem, animace ani na tu dobu nic moc, postavy i příběhy jsou crazy a humor suchý. Kdysi to vysílal Supermax, na seriál jsem po letech narazil na Netflixu. 2* ()

Rogue Robots (1981) (S01E01)

1st appearance of Danger Mouse, Penfold, Baron von Greenback. ()

The Trouble with Ghosts (1981) (S01E03)

Danger Mouse a Penfold jsou lstí von Greenbacka vylákáni do hotelu v Transylvánii, kde mají být zneškodněni jeho deadly roboty. Super atmosféra, kterou naruší jen nijaký závěr. ()

Chicken Run (1981) (S01E04)

Baron von Greenback chce ovládnout trh s kuřaty tím, že ukradne sérum na zvětšování kuřat. ()

The Martian Misfit (1981) (S01E05)

Baron pošle na DM robota, který ho má zabavit a sám plánuje ukrást Herculesův diamant a pomocí něho provrtat ty nejodolnější sejfy světa. ()

The Dream Machine (1981) (S01E06)

Greenback vymyslí obří dream machine schovaný v mraku a uvězní tam DM a Penfolda, kterým se v této virtuální realitě zhmotňují myšlenky Penfolda. Epizoda vypadá, jakoby tvůrci na něčem jeli. 3* ()

Lord of the Bungle (1981) (S01E07)

V tomto díle Greenback mění slony na kostky cukru a po namočení se promění zpět na slony. Ty kostky cukru chce dodávat státníkům, aby je sloni zasedli. A DM s Penfoldem musí vyrazit do džungle. ()

Die Laughing (1981) (S01E08)

Greenback se svými henchmany posílá státníkům po celém světě plyn, po kterém se nekontrolovatelně začnou smát. 3* ()

The World of Machines (1981) (S01E09)

DM a Penfold jsou Greenbackem posláni do alternativní reality na planetu kde vládnou přehlížené domácí spotřebiče a nářádí, Greenback tam pak letí za nimi aby toto místo ovládl, což se mu nakonec vymstí. ()

Ice Station Camel (1981) (S01E10)

DM a Penfold musí zastavit ďábelský plán na zastavení rotace Země kolem své osy. Proto cestují na severní pól. ()

A Plague of Pyramids (1981) (S01E11)

Když se pyramidy objevují po Londýně, DM tuší, že jde o další šílený plán Greenbacka. ()

Custard (1982) (S02E01)

Oproti první řadě změněná forma epizody, kdy seriál přešel na 20 minutový formát. DM cestuje vesmírem aby našel mikroba, který zbaví Zemi pudinku, kterým ji Greenback zaplavil. ()