Sláva

• Južná Kórea Deo Geulloli (viac)
Južná Kórea, (2022–2023), 14 h 17 min (Minutáž: 47–72 min)

Na střední škole zažila brutální šikanu. Po dlouhých letech pak přijde s ďábelským plánem, jak přinutit pachatele, aby za svoje zločiny konečně zaplatili. (Netflix)

SatyR.film

Prvý diel o pomste ma doslova prinútil ihneď pozrieť ďalšie dve epizódy. No po úvodnej bombe to všetko smerovalo k mixu kvalitného kórejského thrilleru a ťahavej ázijskej telenovelovej drámy, navyše pri part 2 už sa vyskytujú časti, ktoré minutážou atakujú krátky film. Napriek všetkému seriál patrí k tomu lepšiemu, čo som za posledné roky videl. Silných 80%. ()

NikiVai

Korejská tvorba je skvělá a Sláva to opět dokázala. Velmi zajímavý příběh plný všemožných emocí. Protože se tu střídá minulost se současností (především v prvních dílech, pak už jsme povětšinou v přítomnosti), měla jsem zpočátku trochu chaos v tom kdo je kdo. Jinak ale bravurní seriál. Možná by si i konec zasloužil trochu víc prostoru, ale to je jediná drobnost, kterou mohu vytknout. ()

jedna_vrana

Príbeh je brutálny, plán pomsty dostatočne šialený a napínavý. Ťažšie sa mi prepájali vzťahy jednotlivých postáv, ale v konečnom dôsledku to dávalo zmysel. Miestami to bolo aj vtipné, miestami poriadne absurdné. Lenže ja mám problém s kórejčinou! Ich reč je tak zvláštne nemelodická, plačlivá a afektovaná.  Dialógy sa mi zdali premotivované a možno preto som mala problém stotožniť sa s posolstvom a logikou deja. ()

HanzoBureshi

Toto je jasný důkaz toho, že dlouhé a upovídané drama nemusí vždy znamenat nudu, protože tohle byla pro mě absolutní BOMBA!!!. Korejská tvorba je opravdu geniální a ve spoustu ohledech originální. No a nyní tu máme téma šikany a příběh o pomstě, který byl prostě brilantní. Někteří uživatelé a jejich nízké hodnocení je docela smutné, protože asi čekali Johna Wicka nebo jinou řežbu, tu já taky zbožňuji, ale tento způsob odplaty je taky něco luxusního. Hlavní postava Moon Dong-eun (Hye-kyo Song) má tak dobře vymyšlený plán, že by na ní nestačil ani Profesor z Papírového domu. Je to plán, který trvá několik roků přípravy a má tolik postupů. První polovinu jsem viděl jako lehce nadprůměrnou podívanou, ve které se to všechno rozjíždí a všechny hlavní postavy se naťukávají a tajemná minulost se také odhaluje. Co se týče druhé části, tak ta dostala úplně jiné grády. Byl to suprový pocit vidět, jak se postavám rozpadá život na malé kousky a to je právě něco, co třeba ty akční filmové řežby nemají, tam máte kulku do hlavy a za sekundu je vyřešeno, ale tady ty postavy prostě trpí o několik hodin více a to je právě to, co mě na tom tolik baví a díky tomu mě baví prostě celý tento 16ti dílný příběh. Líbí se mi, že tu byla připletena vražda, dokonce ne jedna, hlavní postava si taky během pomsty šáhla na dno a to je u kladné postavy základní věc, nic nemá lehce vycházet. Co se týče obsazení, tak jsem neměl sebemenší problém a hlavní postavy mi sedly hned. Jen ze začátku, jak se měnily časové linky a tím pádem i herci, byl v tom docela bordel, ale jakmile si zvyknete a ty postavy poznáte, tak je to prostě úplně jiná liga. Ten luxusní soundtrack od skladatelky byl prostě ráj pro uši a vždy konec epizody byl díky hudbě tak gradující, že byla chuť na další epizodu. Tyto skladby byly famózní: Prelude To The Glory, My Long-Term Plan, The Land Farther Than The Sky, Designed Revenge, An Overshadowed Soul. Občas se příběh trochu odklonil a řešily se tu i jiné věci, ale za to jsem byl vlastně rád. A to se týká i úplného konce, který je prostě jako třešnička na dortu. Originální projekt, který mě dostal a je to opět Jižní Korea… na pár omylů mají prostě luxusní projekty. Ze začátku jsem dával 3 nebo 4 hvězdy, ale celé druhé polovině jsem musel těch 5 hvězd napálit. Pro někoho se to může zdát zdlouhavé a ukecané a pomalé, ale mě se to sakra líbilo! Vůbec by mi nedělalo problém se na to někdy kouknout ještě jednou.  Mé hodnocení: 10/10 ()

M.i.k.e

téma pomsty (v tomhle případě za šikanu ve škole) je vděčné a konkrétně Korejci v tomhle směru umí točit slušné zběsilosti, ale holt ne pokaždé to vyjde a Glory je přesně ta výjimka potvrzující pravidlo. Začátek je solidně nepříjemný a i když se standardně přehrává až na doraz, má Glory slušnou atmosféru a rozhodně i zajímavý potenciál. Jenže poté se vše začne nepříjemně táhnout, logika si bere dovolenou častěji než by bylo zdrávo a nakonec to celé tak nějak vyšumí do nikam. Mám korejskou kinematografii rád, ale tady sme se nepotkali a celovečerní film by v tomhle případě fungoval mnohem lépe...50% ()

• Když má Sa-ra (Kim Hieora) halucinace, tak vidí, jak se k ní plazí had. Ten je opravdu skutečný, není vytvořen počítačem. (HanzoBureshi)
  • Přestože tvůrci seriálu tvrdí, že není založen na skutečných událostech, je pravdou, že šikana za pomocí kulmy má základ v reálném případu z roku 2006 ze střední školy v Čchongdžu v provincii Severní Chungcheon. (kubstvi)

Co si odnést z hory statistik Netflixu

Co si odnést z hory statistik Netflixu

18.12.2023

Netflix už delší dobu každý týden vydává žebříček deseti nejsledovanějších pořadů, v celkových číslech i rozřazený pro jednotlivé země, kde je streamovací služba dostupná. V uplynulém týdnu ale firma… (viac)