Sláva

• Južná Kórea Deo Geulloli (viac)
Južná Kórea, (2022–2023), 14 h 17 min (Minutáž: 47–72 min)

Na střední škole zažila brutální šikanu. Po dlouhých letech pak přijde s ďábelským plánem, jak přinutit pachatele, aby za svoje zločiny konečně zaplatili. (Netflix)

Gallifrey

První polovina seriálu byla tak napínavá, že jsem téměř nemohla dýchat. Bylo lehké se vcítit do kůže Tongun. Po prvních 8 dílech jsem se nemohla dočkat až za 3 měsíce vypustí zbytek. A teď po třech měsících si začínám říkat, co jsem to vlastně viděla... Tohle byla ta pomsta? Z mého pohledu jim jen dala důvod k paranoie, párkrát zafungovala náhoda a pak se ti zmetci zlikvidovali sami mezi sebou, ale s tím, že jejich konec byl opravdu hodně mírný. Jestli takhle funguje pomsta, tak bravo, ale pro mě je konec Slávy docela zklamání.  A poslední díl je už totální fiasko. Upřímně řečeno doufám, že když už to zakončili tak stupidně, že nám dopřejí další sérii s pomstou... Napětí totálně skončilo 14. Dílem a poslední dva díly jsem si už říkala, že se na konec snad i vykašlu.  Scénárista musel být při psaní scénáře těch dvou dílů snad opilý. Jediný konec, u kterého jsem cítila uspokojení, tak byl u Čedžuna. Zbytek byl slabý odvar. Jinak herci byli perfektní, chemie mezi nimi úžasná, kamera a střih dokonalé. Vše bohužel padá na scénáři posledních 2 dílů. I přes slabý konec si seriál zaslouží 5 hvězd, i když s odřenýma ušima ()

Daiker

Moon Dong-eun mi bude chybět. Příběh pomsty a slávy byl odvyprávěn skvěle. Samotná šikana byla odporná a vůbec jsem nechápal, že jim to procházelo. Pomsta byla promyšlená a všichni dostali co si zasloužili. Počet dílů byl velký, ale bylo to dost návykové, tak to rychle uteklo... Příběh týráné pomocnice taky zaujal. ()

quido_zidle

Moon Dong-eun alias Hrabě Monte Christo po korejsku. Je to trochu překombinované, strašně dlouhá stopáž, ale jinak dost dobré - režie, hudba, herci (jen jsem v prvních několika dílech totálně ztrácel v tom kdo je kdo - jak všichni vypadají stejně a jmenujou se "stejně"...). O parník nejlepší díl byl ten č.10, pak to zase upadlo do "moc keců a málo děje", poslední díl ale důstojné finále ve stylu domina - stačí kostky dobře poskládat a pak jen cvrnknout do první... ()

jedna_vrana

Príbeh je brutálny, plán pomsty dostatočne šialený a napínavý. Ťažšie sa mi prepájali vzťahy jednotlivých postáv, ale v konečnom dôsledku to dávalo zmysel. Miestami to bolo aj vtipné, miestami poriadne absurdné. Lenže ja mám problém s kórejčinou! Ich reč je tak zvláštne nemelodická, plačlivá a afektovaná.  Dialógy sa mi zdali premotivované a možno preto som mala problém stotožniť sa s posolstvom a logikou deja. ()

Arkagas1989

Velký nadšení a velký uf dohromady. Jestli Korejci něco umí, tak je to šokovat v seriálech. Ano, je to trošku prekombinovaný, místy dost natažený, ale pointa celého seriálu zůstává skvělá. Hlavní herečka předvedla bravůrní výkon, ve kterém jsou její emoce téměř nečitelné, což celému dramatu dodává na dramatičnosti.  Jedná se o seriál, ve kterém jde o pomstu - pomstu za brutální šikanování na střední škole, které všichni přehlíželi, včetně učitelů. A pokud je člověk odhodlaný něčeho dosáhnout, tak se mu to většinou povede.  První tři díly jsem koukala s otevřenou pusou a většinu osazenstva bych zabila sama. Od 4.dílu nabírá seriál klidnější tempo se spíše plíživým a promyšleným zlem, ale rozhodně neztrácí na kvalitě. Otevřený konec tady rozhodně není na škodu, protože je už jen na Vás, jak to dopadlo.  Rozhodně to není žádná oddechová záležitost, ale pokud máte chuť na něco náročnějšího, tak směle do toho.  Moje hodnocení: 9/10 ()

• Když má Sa-ra (Kim Hieora) halucinace, tak vidí, jak se k ní plazí had. Ten je opravdu skutečný, není vytvořen počítačem. (HanzoBureshi)
  • Přestože tvůrci seriálu tvrdí, že není založen na skutečných událostech, je pravdou, že šikana za pomocí kulmy má základ v reálném případu z roku 2006 ze střední školy v Čchongdžu v provincii Severní Chungcheon. (kubstvi)

Co si odnést z hory statistik Netflixu

Co si odnést z hory statistik Netflixu

18.12.2023

Netflix už delší dobu každý týden vydává žebříček deseti nejsledovanějších pořadů, v celkových číslech i rozřazený pro jednotlivé země, kde je streamovací služba dostupná. V uplynulém týdnu ale firma… (viac)