Ztracena v bílém šumu

• Španielsko La chica de nieve (viac)

Během slavnostního průvodu ve španělské Malaze se ztratí malá Amaya. Mladá novinářka se proto rozhodne za každou cenu pomoct jejím rodičům v pátrání. (Netflix)

Recenzie používateľa milbelQ k tomuto seriálu (6)

Ztracena v bílém šumu (2023)

Dnes 31.01.2023 som si sám pre seba povedal - neskuknem po prvýkrát celú sériu naraz ale každú epizódu skuknem samostatne na každú napíšem recenziu  a keď dokuknem tak sem naťukám celkové hodnotenie. ()

Epizoda 1 (2023) (E01)

Po prvý krát som si sám pre seba povedal - nepozriem celú sériu naraz a napíšem recenziu ale každú epizódu skuknem samostatne a samostatne aj recenziu. PREČO ? Nie som ovplyvnený knihou - nevedel som, že existuje. Espana herci sú pre mňa dosť neznámi, takže super nemám s čím porovnávať ich predchádzajúce role. Tak dosť vysvetľovania a vrhám sa na E01 – nebudem opisovať dej veď načo kto chce pozrie. Začiatok trochu horor hudba dievčatko v maske prichádza k autu bububu na mamu – jej – jej – jej, kdeže sme to už XXXXXX krát videli !!!  Otecko s dievčatkom odchádza v dave kúpiť balónik  v momente keď sa začne handrkovať s predajcom a púšťa dievčaťu ruku už som vedel, že bude unesená - TAK PREDVÍDATEĽNÉ. Polícia, novinári všetko klišé, nič nové ale vlastne  Á-ÁN--ÁNO hlavná policajtka nemá notes ale poznámky na papierikoch ,, ježkové oči, to je taký napinák, je taká COOL “ Samostatného vyšetrovania sa len tak chytá stážistka Miren, však nech to má šmrnc. Aby sme vedeli prečo je nám ponúknutý obraz ruky v piesku, mih tváre -  spomienka stážistky Miren  A JE TO OPäŤ TU – veď hlavná postava musí mať predsa nejakú psychickú traumu ( no keď to bolo v knihe tak čo už ) – predpokladám, že bola znásilnená, určite sa dozviem v ďalších častiach. V parku scéna - stážistka Miren sa poháda skoro pobije s rodinným priateľom je to majiteľ sťahovacej firmy, nechám sa prekvapiť prečo. E01 má 48 minút, stačilo by aj 22 minút. 1* nič nové ale fakt nič NIČ ()

Epizoda 2 (2023) (E02)

E02 – policajné vyšetrovanie  - kliše na pokračovanie. Nečakaný zvrat, je zatknutý majiteľ sťahovacej firmy, JUST nenapíšem prečo. Môj predpoklad, Miren bola znásilnená, chodí na terapiu, samozrejme to musí byť - mame nedvíha telefón. Kamoš novinár taký tútor pomáha. Šéfko denníka pohrozí Miren vyhadzovom, keby ju za incident v parku pochválil, tak by mi sánka padla, to by bola PARÁDA.  Rodičia sa rozišli no ak by nie tak by ma to prekvapilo. E02 končí VHS videom – to VHS, to nebude len tak !!!!!! Tentokrát 2 ** E02 bola o niečo lepšia menej nudy. ČAKÁM čo len bude v E03. ()

Epizoda 3 (2023) (E03)

Už vieme prečo VHS, fajne vymyslené. Toto je príbeh o unesení, tak prečo tak veľká minutáž o depke MIREN, že by také NETFLIXové naťahovanie. Sťahovák -  dozvedeli sme sa prečo ho zatkli, je to sviňa porno pedofilná a čo jeho syn ??? Kvitujem nie sú zbytočné dlhé scény z rodičmi. Žiaľ aj v tejto časti sa uchýlili ku KLIŠÉ: Oslava novinárov v bare. K Miren prichádza novinársky tútor a začnú bla bla keci. Pripomenutie, aby sme nezabudli -   všetci poliši sveta nemajú časť papať preto neustále chlascú kávu. Hlavná poliška dohoda s Miren „ Quiet pro Quo “ Záver prekvapivý. ()

Epizoda 4 (2023) (E04)

Dobrý začiatok, začne mať táto séria GRÁDY ? Vážení spisovateľ alias scenáristi to fakt by urobila znásilnená – čo prevláda v jej mysli, pomsta alebo novinárske šialenstvo ??? Miren navštívi vo vezení sťahováka. Sťahovák  ponúkne Miren radu a pritom v krátkosti povie zdrvujúcu PRAVDU - čas 35:47 až 37:10 -  doporučujem. Zatiaľ naj časť, naj monológ tejto série. Hodnotenie  E04  som katapultoval na 3 *** možno by som dal aj 4 **** ale ta hlúposť v karavane Tapera !!!!! ()

Epizoda 5 (2023) (E05)

Pohľad na život únoscov AMAYI, kto z manželov je odpornejší KIDNAPPER ? Žena, ktorá nemôže mať deti alebo muž, ktorý je ochotný páchať zločin pre ženu, Amayi tak spôsobiť celoživotnú traumu. Zabitie bankového úradníka no dobre všimol si niečo na podlahe. Dotrepe sa civilná ochrana CO, určite zámer scenáristu, veď CO to sú také trdlá preto ich nedôslednosť a hlúposť. Dialóg ,, poznáte Raula - NIE, kto to je ? Váš bankový poradca, ahááá, Raul samozrejme, že ho poznám - potrebujte pomôcť ho nájsť a scéna v dome tak to je neskutočná nedotyčná prostota. Žena nedám im ,, moju " dcéru, radšej zomrieme spolu. Záver veľké prekvapenie, muž premyslenou samovraždou - nepozornosť na ceste, vyrieši dlhy za dom. Poisťovňa bezproblémovo vyplatí životnú poistku, žena vyplatí dlhy za dom. POISŤOVŇA nič nevyšetruje - zaplatí HA HA HA HA, to je sen každého poisteného. Niečo tuším, že záverečnej časti sa žena bude chcieť aj s dcérou zabiť ale dcéra prežije - dám sa prekvapiť. ()