Albertovo pátranie po tajomnej skladbe z jeho spomienky prinesie ovocie – no omnoho trpkejšie, než by Albert čakal... Michal sa dozvie až dve nepríjemné správy. Walter zorganizuje raziu v nemocnici a v smrteľnom ohrození sa ocitnú Kasper, Eva i Ernest – každý inde a z iných dôvodov... Albert sa odvážne postaví Walterovi a my konečne spoznáme identitu sériového vraha... Len či nebude už príliš neskoro?! (TV Markíza)

Arsenal83

V Dunaji dali silnú vsuvku o Ukrajine. Že sa tam rodili skutoční géniovia, ale žiaľ, všetkých inteligentných vyhubil súdruh Stalin. Čiastočne pravdivé, inteligentných tam veľa neostalo, keď sa v tom čase oslavovali banderovci a šuchevičovci. Škoda, že okrem umeleckej sily Ukrajiny si scenár nespomenul aj to, ako sa tam nacisti oslavovali a vítali ako osloboditelia a čo sa tam v skutočnosti po príchode Wehrmachtu dialo a že so židmi to v tom čase bolo práve na Ukrajine násobne horšie ako na Slovensku, ktoré zobrazujú ako fanaticky antisemitské. Na to už nezvýšil čas. Alebo skôr, neprišla odvaha, nehodí sa do krámu hovoriť pravdu zo všetkých strán. ()