Druhá šance

(festivalový názov)
  • USA Bleeding Love (viac)

Krása a něha skrytá v nenápadnosti. Otec a jeho dvacetiletá dcera, dvojice, která od sebe byla odloučena příliš dlouho, se nyní vydává na cestu ze San Diega do Nového Mexika. Po letech k sobě hledají vztah skrze dívčiny problémy se závislostí. S každým překonaným kilometrem zjišťují, že mají společného více než jen slabost pro cukrovinky. V roadmovie Druhá šance ztvárnili hlavní role charismatické dvojice Ewan McGregor a jeho dcera Clara McGregor a vdechli svým postavám neopakovatelné kouzlo autentičnosti. Drama protkané jemným humorem a rodičovskou láskou. (MFF Karlovy Vary)

Aljak

Road drama o otcovi a dcére, ktorí si k sebe po odlúčení hľadajú cestu. Tým najzaujímavejším na celom filme bolo pre mňa napokon samotné herecké obsadenie v podobe Ewana a Clary McGregorovcov. Zápletka tiež nebola na zahodenie, ale mal som pocit, že to celý čas pulzuje v rovnakých kruhoch, ktoré sa cyklicky rozvíria a následne ustália. A to je na kvalitný film v tomto čoraz populárnejšom žánre dosť málo. 2* ()

POMO

Námětem ohraná nízkorozpočtová komorní banalitka, které ale v jednotlivostech nejde moc co vytknout a která je zajímavá tím, že v postavách otce a dcery se v ní před kamerou potkávají Ewan McGregor s jeho reálnou dcerou Clarou McGregor. [Karlovy Vary IFF] ()

Filmmaniak

Komorní pouštní road-movie stojí na hereckých výkonech obou protagonistů, přičemž McGregorovu filmovou dceru si zahrála jeho skutečná dcera, což snímku dodává pozoruhodnou rovinu navíc. Vztahu jejich postav se film nicméně přinejmenším v první polovině věnuje značně povrchně, takže se v něm jako dominantní prvky jeví spíše sentimentální flashbacky, časté pauzy na čůrání a občasná humorná setkání s vedlejšími figurkami reprezentujícími obvyklá klišé spojená s americkým jihem. Motiv drogových absťáků bude i díky McGregorově přítomnosti povědomý fanouškům Trainspottingu (a na vlak také dojde). Na pořádný řev, výčitky a oboustrannou katarzi si tak musíte počkat, za celé to nevšední putování a emocionální vykoupení v závěru to však stojí. ()

Easykill

"Ta chuť na sladké, to máš po mně." -"A to je vše, co mám od tebe?" Bleeding love, je krvácející láska a nic jiného. Tenhle skvělý road movie se tak nejmenuje pro nic za nic. Každá cesta má svůj směr, smysl i cíl. Stejně jako tato cesta, otce s dcerou. Cesta, která je krásně láskyplná i zkažená zároveň a postupně se odkrývající karty dokáží spustit lavinu nejen emocí. Krásné drama, které řeší silná témata a poukazuje na temné i světlé, lidské vlastnosti či stránky. Komediální vsuvky jsou tak nenuceně zařazeny, že fungují víc než dobře. Skvělá hudba a geniální highlighty umocňují filmový zážitek! Stejně tak herecké výkony! Oba představitelé hlavních rolí jsou opravdu ve formě! Na režijní debut je to opravdu skvělý počin po všech stránkách! Klobouček. ()

Arsenal83

Nevedel som, že Ewan splodil klon Lady Gaga, ale tak genetika sa vie zamiešať všelijako a niekedy vypomôže aj poštár. Obaja ale potvrdili, že ich hranie vzťahu v podstate ani nebolo hraným, takže si len užili krátke natáčanie, jazdu autom a nejaké tie scény - ak však niekto vidí vo filme vtipnosť, má ozaj zvláštny zmysel pre humor alebo už dosť nakonzumovaných festivalových menučiek v tabletovej forme. Závislosť a krehké puto medzi otcom a dcérou veľa situácii na rehot neposkytujú. ()

• Hlavné natáčanie sa uskutočnilo koncom roka 2021 v Novom Mexiku a trvalo 22 dní. (Arsenal83)

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

13.06.2023

57. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech už nám klepe na dveře, vše vypukne na přelomu června a července, kdy lázeňské město opět zaplní davy nadšených filmových fanoušků i… (viac)