Tim

• Česko Tim, opravdová láska (viac)

Mel Gibson, jeden z nejoblíbenějších holywoodských herců všech dob (Šílený Max, Bounty, Smrtonosná zbraň, Výkupné, Patriot, Po čem ženy touží, Maverick, Spiknutí, Casper, Statečné srdce, Věčně mladý ad.) vás zve na jeden ze svých prvních filmů, který se natáčel ve stejném roce jako legendární Šílený Max. Tento film u nás doposud nebyl uveden, čeští diváci tak mají jedinečnou příležitost shlédnout další snímek ze skvělých filmů Mela Gibsona a to v české DVD premiéře. Připravte se na silný a dojemný romantický příběh, který vás chytí za srdce… (oficiálny text distribútora)

VanTom

Nepravděpodobný vztah mezi pohledným, pracovitým, lehce zaostalým mladíkem (24 roků, duševně mi přišel tak na 10-15, jak kdy) a postarší, dobře situovanou právničkou je od prvotního seznámení servírován jako idealizovaná červená knihovna. Panička ho učí číst, vysvětluje mu, co znamená být mrtvý/zemřít, všichni hodní a laskaví lidé pro něj chtějí to nejlepší. Prosté pravdy i city mají svou krásu, jenže (nejen) romantický happy-end (spoiler: svatba :-)) míru uvěřitelné cukrkandlovosti překračuje. 5/10 ()

Han22

Retard a milfka v červené knihovně, tak jsem k tomu přistupoval. Kupodivu se z toho vyklubal nakonec docela příjemný film. Piper Laurie je tady namaskovaná celkem mladě a její postava bohaté paničky je pro Tima spíše druhou mámou a starší kamarádkou. A Mel Gibson nehraje retarda, ale normálního v určitých ohledech trošku opožděnějšího mladíka. Gibson už sice i tady má své ostré rysy, ale zároveň tady snad poprvé a naposledy vypadá opravdu mladě a díky jeho herectví se mu podařilo Tima vybalancovat někde mezi normální/zaostalý. Jinak je to takový komorní rodinný film, důležití jsou i ostatní z Timovy rodiny a jejich (často smutné) životy. SPOILER: Ten romantický happy end se mi nezdál KONEC SPOILERu a celkově to nebyl žádný nezapomenutelný film, ale milá podívaná na 3* ano. ()

aLPaC

Mel Gibson je tady strašnej retard. Do půlky je to vyloženě komedie, což asi záměr tvůrců nebyl. Gibson se na roli zaostalýho kluka vůbec nehodí a ani jsem mu to nevěřil. Děj obecně je o hovně, až na Gibsonovu postavu jsou ostatní strašně nezajímaví a trapní. Možná kdyby hlavní roli hrál neznámý herec, dal bych větší hodnocení (vlastně asi nedal, protože bych se na to jinak nekouk), ale zkrátka jak znám Mela z jiných filmů (i třeba z Mad Maxe, jenž je stejný ročník), tak mi tady připadal jak strašnej trouba a to nejen díky tomu, že troubu hrál. ()

John80

Príbeh zo života o chlapcovi, ktorý sa zaľubi do svojej susedy , ktorá ho podrží aj v čase jeho najväčšej straty jedného z rodičov 4* ()

Cannonball

Som ten čo drámy priam vyhľadáva lenže teraz som bol bez šance. V prvej hodine sa nič nedeje, keď nepočítam citlivú Mary, ktorá využije každú príležitosť aby upútala Timovú pozornosť. Po hodine mate by ste najradšej za kričali na Tima aby konečne tu Mary po miloval podla Steelovej na pláži. K tomu ešte taký detail ako Timová matka, ktorá mi neustále pripomínala Bennyho Hilla oblečeného za ženu a to nie len výzorom. Moje predpoklady sú vyvrátené až 2/3ach filmu, keď konečne nastupuje dlho očakávaná dráma. Po 10 minútach stranených pri dráme príde chuťovka od "pána režiséra". Kto mi počas 30 min spôsobom pripomínajúc im seriálové zhrnutie predchádzajúceho dielu naservíruje konflikt, čiastočne riešenie, trochu drámy a úplne riešenie okorenené happy end-om. ()

vooddoo

Tenhle hodně zapomenutý film jsem si sehnala jen kvůli Melovi. Chtěla jsem ho totiž vidět v jeho první pořádné roli. Tady sice ještě nepředvádí svůj plnohodnotný herecký výkon, ale jako oddechovka to není vůbec špatné. Jinak děj je relativně předvídatelný, ale pořád má své kouzlo. Bylo by to za tři, ale díky Melovi jsem ochotna přimhouřit oko a přidat tu čtvrtou hvězdu. ;-) ()

v.indruchova

Tim je úžasný člověk i když trošku pozadu. Mel G. ho zahrál skvěle a to byl tak mladý. Mel je dámy k nakousnutí. Už kvůli němu bych se na to zase podívala :) Herecké výkony byli slušné. Děj nevšední, ale mě prostě nedostal. Čekala jsem něco silnějšího, co mi zůstane pod kůží, což se nestalo. Pro mě dobrý takže za 3. ()

mariquel

Po komentářích, které jsem si zde přečetla, jsem si jen s obavami pouštěla "Tima", ale nakonec jsem byla příjemně překvapená. Čekala jsem, že to bude nuda, nebo to bude depresivní (konec konců tématika retardovaného hocha tomu tak nahrává), avšak příběh (no, spíš rozvoj postav a jejich vztahů) byl tak působivě vykreslen, že jsem se celý 100 minut culila. Ke svému překvapení jsem byla dokonce i ke konci filmu napjatá, jak to vlastně s nimi dopadne - slovo drama v žánru a k závěru filmu náhlá dramatická hudba v pozadí mě doslova v tu chvíli děsily. Nevím, zda bych tento film řešila nějak více, někde jsem dokonce našla i psychologický rozbor tohoto kousku, každopádně film mi hodně připomíná díla starých mistrů, především svým půvabem (a to nemusí oslovit každého). ()

andy60

Nejzajímavější na filmu je možnost vidět Mela v jeho filmových začátcích. Co se děje týká, nic oslnivého, taková hodně pomalu plynoucí romance mezi stárnoucí ženou a lehce retardovaným mladíkem. ()