Tim

• Česko Tim, opravdová láska (viac)

Mel Gibson, jeden z nejoblíbenějších holywoodských herců všech dob (Šílený Max, Bounty, Smrtonosná zbraň, Výkupné, Patriot, Po čem ženy touží, Maverick, Spiknutí, Casper, Statečné srdce, Věčně mladý ad.) vás zve na jeden ze svých prvních filmů, který se natáčel ve stejném roce jako legendární Šílený Max. Tento film u nás doposud nebyl uveden, čeští diváci tak mají jedinečnou příležitost shlédnout další snímek ze skvělých filmů Mela Gibsona a to v české DVD premiéře. Připravte se na silný a dojemný romantický příběh, který vás chytí za srdce… (oficiálny text distribútora)

slunicko2

Vzorně vychovaný sexuálně přitažlivý retard s charismatem působí jako reklama na mentální regresi. 1) 23letý Mel Gibson (Tim) v roli dychtivého štěněte vypadal ve filmu neskutečně sexy. Záběry polonahého herce v těsných džínách, kraťasech anebo v plavkách rozhodně stojí za vidění pro všechny, kteří chtějí a umějí ocenit mužskou krásu. 2) Jeho mentální handicap jsem mu ale moc nevěřil. Zidealizované pojetí Tima jako někoho, kdo necítí - nepotřebuje - nezná sex vede snímek někam do hájemství červené knihovny pro dospívající. 3) Jinak je ovšem snímek příjemný s typově přesnými herci. ()

Malarkey

Film začíná standardním seznamováním, kde Mel Gibson se představí v roli divně najetýho hodnýho kluka, který nepůsobí vysloveně postiženě, ale zároveň to nebude žádnej chytrák z IQ Landie. Do toho má naprosto luxusně přilnavý epesní trencle, černý tílko a seká sekačkou stále dokola jedno místo na zahradě. To asi, aby vytvořil výslednej dojem na správkyni domu a k tomu ještě femme fatale a nakonec i dominu let sedmdesátých - Piper Laurie. Na film jsem ostatně koukal čistě ze zajímavosti, že se jedná o jeden z prvních filmů Mela Gibsona. A na rovinu říkám, že Šílený Max je jiná divočina. ()

monolog

hodně zajímavej film. Melova první pořádná příležitost. hraje tu retardovaného mladíka, který se zamiluje do ženy blížící se střednímu věku. opravdu přemýšlivej film. ()

dobytek

Na tohle jsem narazil náhodou, ale jelikož filmy od protinožců považuju všeobecně za docela zajímavý a kromě toho se jedná o jeden z prvních filmů Mela Gibsona (mimochodem Mad Max je o pár měsíců starší než tohle), tak jsem se rozhodnul na to podívat. Bohužel to pro mě bylo dost velký zklamání. Film je utahanej, nudnej, nic se tam neděje, chvíli jsem z toho měl pocit, že sleduju nějakou nekonečnou telenovelu typu Tak jde čas. Navíc Mel Gibson v roli retarda nepůsobí zrovna dvakrát věrohodně. Nakonec teda k nějakejm zvratům v ději dojde, ale korunu tomu nasadí happy end, kterej je aspoň pro mě úplně mimo realitu. Pokud chcete vidět mladýho Mela Gibsona, koukněte se radši na Šílenýho Maxe. Tady vás pobaví tak maximálně svejma apartníma kraťasama. Tohle bych doporučil snad jenom jeho skalnim příznivcům, případně lidem, co milujou romantický filmy. ()

Shit

Jeden z prvních filmů Mela Gibsona a je fakt sranda ho tu sledovat, jak chodí v těch šílených džínových kraťáskách a tílkách co tehdy letěly a navíc tu hraje takovýho hodně jednoduchýho hocha, takže trošku zkouška jeho herectví a myslim si, že celkem obstál, i když žádnej koncert to rozhodně neni. Jinak celej film je celkem o ničem, ale zkouknout se to kvůli Gibsonovi dá. ()

Hal_Moore

Pro mě docela překvapení. Mel Gibson ve své první hlavní roli (spolu se Šíleným Maxem) a hned předvádí herecký koncert v roli mírně retardovaného mladíka, tvořící si vztah k postarší ženě. Herecký koncert nekončí jen u Mela, výborně mu přihrávají všichni ostatní a díky nim divák uvěří konání a úmyslům postav a donutí ho se do nich vcítit. Děj plyne velice zvolna a postupně si diváka získává na svou stranu pomalu budovaným vztahem mezi ústřední dvojicí. Některé situace byly sice trošku přehnané a nemělo to na mě takový efekt, jaký asi tvůrci zamýšleli, Tim, opravdová láska si mě však získal a navíc spolu se Šíleným Maxem dal světu jednoho z nejlepších herců Hollywoodu posledních 30 let. ()

JANARYBA

Docela jsem v šoku, že MG bylo v době natáčení jen 23 let, na mě dělal dojem alespoň třicetiletého. Možná jsem film viděla v nesprávný den, ale dobré téma podané systémem nuda na zahradě, nuda v autě, nuda v bytě. Jinak hezky vykreslená Timova rodinka (téměř jako maloměstská česká). ()

Xmilden

V roce 1979 to musela být v Austrálii docela sranda. Celé léto lidé chodili do kina na Šíleného Mela, aby pak na podzim sledovali prostinkého Tima, kterak se o něj stará dáma středního věku. Překvapila mě téměř absence vypjatých scén, vzhledem k zvolenému tématu. Co naopak oceňuji, je fakt že Mel ještě v té době nebyl ani zdaleka tím klasickým akčním hrdinou a teprve si budoval svůj budoucí herecký rejstřík. 55% ()

misterz

Nemôžem tvrdiť, že by pohľad na mladučkého a mierne zaostalého Mela Gibsona nebol zaujímavý, ale príbeh sám o sebe ma moc neoslovil. A hlavne v niektorých momentoch sa mi zdal ťažko uveriteľný, akoby vystrihnutý z nejakej rozprávky, v štýle niečo: "Ako hlúpy Jano k šťastiu prišiel". Hlavne ten záver sa mi zdal pritiahnutý za vlasy. Ale pozeralo sa na to príjemne a čas pri tom ubehol ako voda. Priemer. 60/100 ()

Rocky62

Zpočátku se to tvářilo jako oddychová podívaná s údělem vykouzlit úsměv na tváři a zahřát na srdci. Pak se to k mému nepochopení změnilo v nudný, lehce naivní film, který mi začal trošičku srát. Chmel Gibson je skoro k nepoznání a až na ty příšerný homoušský kraťasy se mi docela líbil. Jistě se jedná o přemýšlivý film, ale s ubíhajícími minutami se zážitek zhoršuje, jakoby se režie v půlce filmu chopil náhodný kolemjdoucí ňouma. ()

Chrustyn

Ještě než se předvedl, jako drsný a málomluvný "Šílený Max", zahrál si mladičký Mel Gibson naivního mladíka, který zažije první lásku s o několik let starší ženou. Nic zajímavého, ale pro příznivce Mela se jedná o příjemné filmové doplnění. ()

Lacike

Full retard Gibson + full old Pipka Laurie = full boring movie. Film vhodny maximalne pre zeny, ktorym sa paci Gibson. Tu si uziju do sytosti ako retardovane polonahy poskakuje a neustale kruti zadkom. Nic pre chlapov. ()

fmash

Zpočátku velmi příjemná sousedská selanka po australsku, ve které jsou nucené pohledy na tlustá Melova stehna v šortečkách vykoupeny pohledy na Piper Laurie, i v sedmačtyřiceti k nakousnutí. Postupem však začíná být retardův jasný pohled a idylické soužití méně a méně věrohodné, až to ruší. I tak ale, přes špatný obraz, zoufalý zvuk a mizernou hudbu, mi ta pohodička stála za to. ()

Martin741

Tazko zohnatelne na DVD, ale oplati sa film obcas vidiet,. Gibsonove zaciatky este pred Silenym Maxem a Smrtonosnou Zbrani teda boli rozpacite. Deja tu ani niet, skor len scenky volne nadvazuju na seba. Hlavnym menom je Gibson, zvysok som ani nepoznal, Michael Pate mi nic nehovori : 55 % ()

starbrejkr

Raritka a jak se zdá, v zemích českých až neskutečně zapomenutý film na to, že zde hraje jedna z největších hvězd stříbrného plátna posledních 20 let. Mel Gibson narozdíl od mnoha kolegů nasadil vysokou laťku už na začátku kariéry. Tim působí komorním, malinkým a až televizním dojmem, nicméně v tomto případě je to jen pozitivum. Příběh není nijak komplikovaný a vše plyne v poklidném tempu možná chvílemi až příliš hladce, že člověk potlučený životem si jen posteskne, že by bylo fajn, kdyby to takhle opravdu bylo. Co se týče Melova výkonu, tak ono to tak možná nevypadá, ale je neskutečně grandiózní. Díky práci své sestry znám vpár velmi podobně "opožděných" mladíků a je až dechberoucí, s jakou přesností se dokázal Gibson přiblížit jejich projevu. Není to žádný "přehrávající blbeček", ale přesně dokázal vykreslit jejich "nevinnost", nadšení, bezprostřednost, přímost. Sympatická zapadlá věcička. ()

pakobylka

Už samotný název filmu mně byl velice podezřelý, ale byla jsem docela zvědavá na filmové začátky Mela Gibsona. Napřed se mi zdálo, že dostanu kopřivku, že se jedná o prvoplánovou červenou knihovnu se vším všudy. Ale prohlubující se vztah mentálně lehce retardovaného mladíka Tima a osamělé, pomalu stárnoucí slečny Mary je vykreslený působivě a Mel Gibson je ve své roli VELMI přesvědčivý. Už jenom kvůli němu stojí za to se na „Tima“ podívat. I když si myslím, že z tématu se dalo vytěžit víc, jsem ochotná nepatrně přimhouřit oči, především vzhledem k vlídné, hřejivé atmosféře konce sedmdesátých let minulého století. Tenkrát se přece jenom točilo trochu jinak - příběh si i v dramatických okamžicích jen tak poklidně plyne a téměř veškeré jeho hrany jsou pěkně zaoblené, ale možná právě proto má své kouzlo. ()

Sfinkter

Snímek pokulhává ve všech směrech. Pro studenty filmografie Mela Gibsona povinnost, protože je tady opravdu velmi mladý, pro ostatní pouze velká nuda. Navíc nesnáším divadelnické grimasy a polohy na plátně a tento film je jeden velký teatrální výkřik. ()

LadyDevil

Skrytý klenot, který jsem měla možnost shlédnout a vychutnala si ho. Mel Gibson exceluje - zahrál Tima naprosto přesvědčivě, což pro mě jakožto člověka pracující s lidmi trpícími lehkou až střední mentální retardací bylo opravdu potěšující. Bála jsem se toho, že to bude předmrštěný jako obvykle..a to tak, že si divák řekne buď jakej je to chudáček anebo debil. To se ale nestalo - Mel dovedl ukázat Timův život přesně takový, jaký ho většina lidí s postižením má. O mnohem jednodušší, emočně plnější, bezstarostný, stačí jim ke štěstí "málo". Spousta scén mě dojímala a připomínala mi i okamžiky, co prožívám v práci. V podstatě jsem si postavu Tima taky zamilovala a hlavní hrdince se nedivim (a to se ani nemusim vyjadřovat k jeho postavě, heh :-P), taky to pro mě bylo příjemný zamyšlení z profesionálního hlediska. Hodně se řeší vztahy, sexualita - dalo by se říct, že je to takové všeobecné tabu, ale nikdy jsem ještě neuvažovala nad možností vztahu mezi zdravým a handicapovaným člověkem... vůbec mi nevadilo, že film neměl nijak složitý děj. Sdělil to podstatné, obyčejným a jednoduchým způsobem, což nebylo vůbec na škodu - v jednoduchosti je krása a tady to platí naprosto. Mel Gibson rozhodně zahájil svojí hereckou kariéru moc pěkně a jsem ráda, že jsem se o tom mohla přesvědčit..bylo to moc příjemný pokoukání:-) ()