Z vraždy baleríny je podezřelý muž, který ji údajně pronásledoval. Jeho matka proto v zoufalství požádá o pomoc první ženu, které se v Itálii podařilo vystudovat práva. (Netflix)

Sany33

Príbeh: Lidia Poet je prvá Talianska právnička a rysuje sa jej prvý vážnejší prípad. V dobe v ktorej žije sa okrem opovrhnutia mužov musí pasovať aj so stereotypmi mužskej nadradenosti. Prípad mŕtvej baletky sa rozhodne aj napriek tomu vyriešiť aj keď iba v bratovom mene ako jeho asistentka nakoľko jej zobrali ako žene právo na obhajobu. Prevedenie: Plusy sú jednoznačne dobové kostýmy a kulisy. veľmi sympatické hlavné postav, ktoré sa neboja aj ukázať kus kože, čo nikdy nie je na škodu. Hudba nádherne doplňujúca príbeh. Mínusmi sú dosť triviálne prípady a skoro nulové napätie. Dalo sa to zrejme urobiť aj lepšie ale nakoľko sa jedná o Netflix produkciu ide o veľmi vysoký nadpriemer. 80% ()

OtokPag

Dobrá hudba 👍😎.                                                                                                                                           Mladá drzá advokátka je legrační a celkem sympatická postava. ()

Axident

Hmno, když se jen kocháte kostýmy a poměrně sympatickou ženskou a budete ignorovat, že případ je hloupoučký a argumenty či důkazy velmi jalové, je to v pohodě ukoukatelném ()

Bozvav

Velmi dobrý začátek s krásnou a sympatickou Sarou Lazzaro v hlavní roli.  Z Lidie je přímo cítit beznaděj a vztek nad během událostí, které ze své pozice ženy, může v ryze mužském světě jen těžko ovlivnit. Ale v klidu, v tomto století to mužům vracíme i s úroky, bez ohledu na následky. Za mne zatím naprostá spokojenost. ()