Charismatický prodejce Jack Billings (Billy Crudup) v příběhu zasazeném do retrobudoucnosti vede tým prodejců, kteří chtějí svým zákazníkům zlepšit život tím, že jim prodávají rekreační objekty na Měsíci. (Apple TV+)

noriaki

Je to tak trochu naivní, tak trochu průhledné a občas dost bezradné. Jenže obsazení je perfektně vybrané a pro retrofuturismus mám slabost, takže jsem při hodnocení velkorysý. Seriál se odehrává v padesátých letech, jak si je představovali spisovatelé ve Zlatém věku sci-fi, v nichž se nad ulicemi ladně vznáší auta, videofon je samozřejmostí a raketová přeprava je všeobecně rozšířená. Kupodivu to není samoúčelné, protože nejistota co všechno je technicky možné a co už nutně musí být vylhané, je jeden z mála trumfů které seriál má - a urputně si ho schovává až do posledních epizod. ()

barteca

Americké sny obchodníků s dešti mají dlouhou tradici, v tomto případě neprodávají ani hypoteční úvěry ani virtuální měny, ale neexistující pozemky na Měsíci..... Zdařila satira z byrokraticky totalitní budoucnosti je umocněna vtipným a vymazleným vizuálem padesátkových let. Trochu rozvleklý scénář, ale herecké výkony špičkové. ()

Malarkey

I přes svůj nápad se jedná o neskutečně nudnou sérii, kterou nezachrání ani docela solidní herecký výkon Billy Crudupa, který tu hraje klasického Horsta z Teleshoppingu. Takže Vám k srdci vlastně prostě vůbec nepřiroste, sebevíc se bude snažit. Jediný důvod, proč si ale tento seriálu pustit, je pro to, jak zábavně ztvárnili tu retro alternativní budoucnost 50. let. Dovedu si představit, že kdyby se podobného námětu chopil třeba Tim Burton, který má tuto dobu hodně rád, tak máme zaděláno na pecku roku. Takhle nic moc. ()

ReichelTomas

Retrobudoucnost mě pobavila a potěšila zároveň :). Nic takového jsem v televizi nikdy neviděl, ale byla to sranda. Děj taky nebyl špatný, byly tam zajímavé zvraty. Jenom jsem ani úplně na konci nepochopil, jestli je ten hlavní ve skutečnosti dobrák a opravdu chce těm lidem zajistit bydlení, nebo jestli je to jenom další přetvářka. ()

kenkaku

Natočit oslavnou ódu na šmejdy mi přišlo stejně zábavné jako sledovat laškovní komedii o výrobě lampiček a rukavic v Buchenwaldu čtyřicátých let minulého století. Hlavní role by samozřejmě měla Ilsa a byla by to hrozná bžunda. Jediné co na seriálu bylo fantastické - a důvod proč jsem to vůbec pustil - byla vize "retro budoucnosti". Jako vidět vznášející se Studebaker Starlight coupe bylo nepopsatelné :D. To je ale asi tak vše. ()