Mladý chirurg Jed Hill nedávno nastoupil do nemocnice v městečku Westerly. Úspěšně zvládne operaci dívky, těžce zraněné neznámým násilníkem. Není to první případ, kdy se obětí stala studentka a policie není schopna zajistit dívkám bezpečnost, čímž je mladý děkan fakulty Andy Safian znepokojen. Jeho manželka Tracy pracuje v nemocnici jako dobrovolná ošetřovatelka dětí, a tak Andy zjistí, že Jad je jeho spolužákem ze střední školy. Nabídne mu pronájem pokoje v jejich nově pořízeném domku. Jenže nový nájemník vede poněkud hlučšný noční život s častými dámskými návštěvami. Jendoho dne najde Andy na své zahradě mrtvou další ze svých studentek - je zřejmě novou obětí úchylného vraha. Detektivka Harrisová mu naznačí, že i on sám je mezi podezřelými (oficiálny text distribútora)

PamelaJJK

Se značným zpožděním jsem se dostal k tomuto krimi thrilleru. A jsem rád, že jsem se k němu dostal. Staroškolský nápaditý hriller s mladičkou Nicole Kidman a stejně mladičkým Alecem Baldwinem má spád i atmosféru a žádná hluchá místa. Nicole skvěle zahrála psychopatku, která byla na pěst a dokonale mě vytáčela, což je známkou skvělého zvládnutí role. Geniální byla "vsuvka" se slepým chlapcem. Myslím, že zdejší hodnocení hodně pokulhává za skutečností... ()

Nerajohn

Možná trochu překombinový thriller s velmi dobrým hereckým obsazením. Poměrně zajímavá je i vedlejší dějová linka se sériovým vrahem, která pomáhá propojit oba příběhy. ()

Saxos

Klasický podnájemníkový thriller 80. a 90. let s pojišťovacím podvodem a vloženým zabijákem. Bez napětí, lehce odvoditelný děj. ()

veverysiak

Pekné krimošské kino s niektorými viac či menej podarenými zápletkami, Nikola ešte nehrá, zato chlapci sú spoľahlivejší, viacvrstevnatý príbeh síce odpúta pozornosť, ale pravdepodobne slúži len na vyplnenie stopáže, lebo vedľajšie zápletky sú dosť kostrbato rozpracované aj ukončené, takže 65%. ()

xander

Priemerný triler z hviezdnym hereckým obsadením.Zaujímavú dvojicu podvodníkov vytvorili Nicole Kidmanová a Alec Baldwin, Bill Pullman je nevýrazný, Peter Gallagher a ostatní majú málo priestoru. Zaujme ešte dosť nespoznateľná Anne Bancroftová. ()

saaaky

Na první pohled (i díky obsazení) velmi zaímavý thriller, který ale po shlédnutí musím zařadit mezi ty standardní, ničím vyjímečné, ale přesto vcelku dobré. Vedlejší zápletka je dobrý nápad, herecké výkony hlavních dvou akterů - Aleca Baldwina a Nicole Kidman jsou taktéž vcelku dobré. Děj je ale i přesto všechno naprosto předvídatelný a některé scény až příliš nápadné. Přesto nepovažuji shlédnutí za promarněný čas. ()

demovka

Jde o dramatiky thriller, který se z počátku tváří jako detektivka o masovém vrahovi a nakonec jde o zcela něco jiného. Ten masový vrah se ale dá poznat od prvního okamžiku, kdy je pořádně v záběru. Trojice hlavních herců je výrazná a sedí jim svoje role s výjimkou Nicole Kidman (Tracy). Ona vypadá příliš něžně. V jejím hereckém projevu chybí protřelost. Myslím, že Nicole už takové role posléze nebrala. Možná poznala, že se do nich nehodí. Velké plus, které je důvodem pro moje hodnocení je nepředvídatelnost. Vsadím se o cokoliv, že nikdo netušil, že ji to nakonec ten ňouma, co se nechal od začátku klamat, natře. Ale chybělo mi třeba vysvětlení, proč si ho vlastně vzala, když jí šlo od začátku o peníze a nic jiného. Operačního scéna byla silně nepřesvědčivá, ale beru to. Psal se rok 1993. Potěšující je přítomnost Anne Bancroft (matka). Škoda, že neměla větší možnost se herecky projevit. ()

fuskoric

Keď sa prelúskate cez trocha nejasnú prvú polovicu, dočkáte sa slušne vypointovaného záveru. Nikdy by som nepovedal, že N. Kidman dokáže zmiju zahrať tak dobre..., tak zmiju možno, ale štetku? : ) ()

andy60

Sledujeme dvě dějové linie - jednak pátrání po vrahovi studentek a trojúhelník Kidman - Baldwin - Pullman. První dějová linie je objasněna poměrně brzy, ta druhá se dá odhadnout, ale dějové zvraty se snaží diváka zmást. Celkově slušný průměr. ()

gapa466

Hodně jednoduchý děj. Plno oslích můstků. Sériový vrah jen na okraj příběhu. Vlastně tam byl hlavně, aby hlavní hrdina zjistil, že je neplodný. Pointa s dítětem v sousedství byla také hodně laciná. Bylo jasné, že v tom jede také Alec Baldwin, protože je to klasický záporák. Hvězdu za Nicole Kidman. Vypadala vážně dobře. Další snad za to, že zlo prohrává a dobro žije. Více pozitivního z toho nevyždímu. ()