Portrét první sólistky Baletu Národního divadla... Nikola Márová (*1980), první sólistka Baletu Národního divadla začínala v tamní přípravce a už se klasického baletu nedokázala vzdát. Po absolutoriu taneční konzervatoře byla přijata do sboru Národního divadla. Čekání na sólovou kariéru netrvalo dlouho, sólistkou Baletu Národního divadla se stala v jednadvaceti letech. Vysněnou Odettu-Odilii v Labutím jezeře si poprvé zatančila ve třiadvaceti a v šestadvaceti letech se stala historicky nejmladší primabalerínou Národního divadla. V roce 2008 se provdala za svého kolegu z divadla, tanečníka a emeritního prvního sólistu, nyní baletního mistra Alexandra Katsapova, s nímž má jedenáctiletého syna. Elegantní tanečnice, jejíž bravurní technika a přesvědčivý herecký projev ji předurčily pro hlavní role klasického repertoáru, je dvojnásobnou držitelkou Cen Thálie. (Česká televize)

5tipes

Nevím, jestli jsem se měl smát, nebo brečet. Je vidět, že tenhle pořad fakt netočil dokumentarista. Jednak je to natočené na reportážní kameru, na kterou se fakt už v kultivovaných evropských státech dokumenty netočí, a druhak je tam absolutní absence režie. Úplně zbytečné věty, výčet roků od kdy kdo koho znal, a všechno jsou to jen publicistické záběry, bez témat! Nikola je skvělá, protože to nemělo žádný scénář, nudíte se od začátku do konce. Jednoduše mišmaš ze zbytků reportážní kuchyně. Žádné zásadní nebo nové věci ze zákulisí a podstaty baletu se tady nedozvíte. A ten přilepený závěr s Julií :D :D, to se fakt člověk jen diví, kdo v té ČT tvoří dokumenty o nejpřednějších umělcích naší vlasti. ()

Cacorka_eliz

Čekala jsem trochu více. Márová je jistě velmi úžasná baletka, ale mám pocit, že na takový to typ portrétu měla ještě čas. Obsahově místy trochu fádní a prázdné. Hudebně i tanečně obdivuhodné, což je ale velmi málo. Dokument je prostě filmový žánr, nikoliv hodinová reportáž, k čemuž má tento projekt bohužel velmi blízko. ()

Benigni

Po dokumentaristické, tedy tvůrčí stránce je dokument velmi slabý. Portrét působí velmi nepřipraveně a není v něm žádný nápad. Paní Márová je skvělá tanečnice, ale čisté - víceméně publicistické konstatování o jejím životě mi přišlo trošku málo. ()

Hanka_M

Průměrný dokument o vynikající osobnosti. Myslím, že Nikola nebyla v těch správných rukou, chybělo mi tam více obrazů o její osobnosti, o její duši. A chyběl mi tam děj, respektive nějaká ta "červená nit", kterou bychom sledovali od začátku do konce. Příliš mnoho fakt, a málo situací a emocí. ()