Třicet let straší kapitána Dítě kostlivec ve skříni z případu Jordán. Kdysi byl tak naivní, že slíbil matce zmizelé dívky, že případ vyřeší. (Česká televize)

Necrotongue

Kdyby mi někdo ještě zhruba před hodinou řekl, že finále seriálu očtyřkuji, zcela jistě bych mu doporučil psychiatrické vyšetření. A včil, pic ho! Chocholouškovi navzdory. Tady ten zvláštní retro díl mě opravdu bavil jako jediná epizoda z celé série. No jo, už je to tak, tristní situace v naší justici mi umožnila sympatizovat s některými odživotňovači. Nemám z toho úplně dobrý pocit, ale co už, každý si v sobě nosíme nějaké to temné zákoutí (tedy kromě mirkodušínských jedinců). A jako jasně, už jsem si fakt stačil všimnout, že má kpt. Fáberová kabriolet, ale v chladu a mrholení bych vsadil spíš na komfort. / Poučení: Oko za oko, zub za zub a opíchání za opíchání. ()

Nerajohn

Závěrečný díl určitě nejlepší. Docela určitě inspirováno skutečným příběhem tří zmizelých trampů v oblasti Pravčické brány v roce 1987, kdy byla nalezena těla dvou mladých mužů a dívky několik měsíců po smrti. Dodnes není případ vyřešen a určitě se neodehrál tak, jako tady na Jordánu. Ale tuto filmařskou licenci beru, scénaristicky nakonec velmi povedené. ()

subic

Takže zpátky do minulosti, tentokrát až do osmdesátek. Krobot jako Dítě se tu ukáže i jako jeho mladší osmdesátkové já, kdy se seznámí s Dítětovou Stivínovou, tedy jejím mladším já. A taky lesní kámoš Nový má svoje tajemství, které dokázal tajit 35 let. Akorát to závěrečné bourání Krobotova Dítětova příbytku, co tím chtěl básník říci? A na těch koních to dopadlo jak? ()

carl.oesch

Souhlasím se sportovcem, důstojný závěr. Každý čekal nějaký politický průšvih a ono to bylo všechno úplně jinak. Jak už to v životě bývá, kdy holá skutečnost bývá šedivější, než konspirační teorie a bláboly a výmysly, kterými nás krmí média. Šopošká a Krobot vytvořili sice originálně nesourodou dvojici, ale fungovali dobře. JInak bych chtěl poděkovat Honajzovi za další z jeho mnoha neuvěřitelně stupidních a tím pro mě velmi zábavných recenzí. Jen tak dál, nechtěného humoru není nikdy dost...jinka souhlasím se sportovcem. ()

fafejt001

Myslím ,  že  asi  nejlepší  díl . Solidni  zakončení celé první série  , neboť  bude zřejmě i druhá . Tento díl byl dobře spletitý a zamotaný . Nakonec otec vzal vše do svých rukou , aby pomstil svou  dceru . Dítě zamlada  dobrý  týpek  . A  závěr na  dostizích  měl  také  něco  do  sebe . Celkově  dost dobrý  seriál  .  Za  mne   ***  a púl . ()