Geumhonryeong: Joseon Honin Geumjiryeong

• Južná Kórea 금혼령, 조선 혼인 금지령 (viac)
Južná Kórea, (2022–2023), 13 h 47 min (Minutáž: 65–71 min)

Recenzie používateľa Koral17 k tomuto seriálu (2)

Geumhonryeong: Joseon Honin Geumjiryeong (2022)

Snaha o revitalizaci a modernizaci v rámci žánru korejských historických dramat sageuk. Mnohem víc se mi líbila první polovina seriálu, kdy se objevili některé populární přístupy, např. prolomení čtvrté zdi apod. V první polovině také nebyla nouze o vtipné momenty. Ve druhé polovině se už ale hrálo na jistotu a příběh začal být poněkud šablonovitý, moc se nelišil od záplavy jiných romantických historických dramat.  Bohužel jsem si také nezvykla na "herecký" projev představitele krále (Kim Young-Dae). Je to velmi sympatický člověk, ale podle mě není jako herec moc přesvědčivý.  Celou dobu jsem fandila postavě poručíka Lee Shin-wona, kterého naopak dokonale ztvárnil Kim Woo-Seok. Doufám, že tento herec bude do budoucna dostávat hlavní role. Celkově se mi ale seriál líbil, určitě patří k tomu zajímavějšímu v oblasti mého milovaného žánru sageuk. ()

Episode 2 (2022) (E02)

Prekrásna romantická scéna, kedy snúbenec tajne v prestrojení navštívi dom svojej snúbenice (ca 0:27 až 0:32 min), bude pre mňa asi nezabudnuteľná. Herec Kim Woo-Seok, ktorý hraje veliteľa Lee Shin-Wona, je proste fantastický. Len mám už teraz veľmi neblahé tušenie, že hlavná hrdinka So Rang bude nakoniec s kráľom (Kim Young-Dae) :-( ()