Zástupce šéfa britské tajné služby MI6 má před sebou slibnou kariéru. Když se ale znovu setká s ruskou špiónkou, bude možná muset přehodnotit celý svůj život. (Netflix)

Recenzie používateľa Axident k tomuto seriálu (4)

Vlastizrada (2022)

(Netflix) Pětidílná série o staré, dobré politické špionáži a korupci s Ruskem na straně jedné a Británií/USA na druhé (třetí), jako za časů železné opony. Bohužel, celý scénář je tak zoufalý, že ani snaha Chaplin a Kurylenko nezmění nic na jeho až tragikomické nesmyslnosti. Snaží se být našlapaným thrillerem a - pozor - tempo má a pozornost udrží, dost slušně. Musíte ovšem absolutně vypnout mozek a nepřemýšlet nad absurditami, které především Charlie Cox v roli čerstvého šéfa MI6 provádí, navíc co funguje v DareDevilovi, vůbec typově nefunguje zde (Cox hraje úplně totéž) a nevyvolává ani sympatie, ani uznání. Jako seriálová, napínavá jednohubka na svátky ano, hlavně poslední dva díly mají velký švih, ale úroveň scénáře jak z éry Van Dammových béček, céček. Škoda. Bavila mě Kurylenko i když její projev je podivně prkenný, ale sympatickým způsobem, a děsně mě štval Cox. Někde napůl byla Chaplin. ()

Epizoda 2 (2022) (E02)

Koukat se na to dá celkem dobře, napětí by bylo, bohužel naivita a neuvěřitelnost toho, co se děje, je masivní. Šéf MI6 běhá po Londýně bez ochranky kdykoliv se mu zachce tak, že odejde zadním vchodem a k tomu si vesele permanentně z druhého telefonu vyřizuje hafo kompromitujících telefonátů s ruskou špiónkou a bývalou milenkou a vlastní žena ho při tom natáčí a odposlouchává, protože ji to dětinsky naivně naočkovala kamarádka ze CIA, která po Coxovi jde? No, panbů s námi. To je tak blbý, že jsem až zapomněl vnímat, že Cox vypadá jak slepý Daredevil i když hraje vidoucího šéfa MI6. ()

Epizoda 3 (2022) (E03)

Čiré, fantasmagorické zoufalství. Bohužel. Tváří se thrillerově a táhne na Coxe, ale je to jak béčková slátanina na hlavu. Jedině snad, že by se ukázal ještě nějaký zatrsakr zvrat, kterak je Cox Mirek Dušín, co zachraňuje Británii. ()

Epizoda 4 (2022) (E04)

Když už není Coxův Adam v úřadě, působí ty dějové absurdity méně křiklavě a dá se přimhouřit malinko víc oči. A napětí nechybí ()