Zástupce šéfa britské tajné služby MI6 má před sebou slibnou kariéru. Když se ale znovu setká s ruskou špiónkou, bude možná muset přehodnotit celý svůj život. (Netflix)

Recenzie používateľa MickeyStuma k tomuto seriálu (6)

Vlastizrada (2022)

Špionážní thriller v minisérii, která má po dějové stránce slibný scénář, ale potenciál sráží na kolena časté nelogičnosti v chování a rozhodnutích hlavní postavy a na seriálovou stopáž opět viditelně natahováný vývoj děje. Nebyl scénář spíše určen pro celovečerní film? Každopádně něco ve stylu Jamese Bonda nebo Jacka Ryana nelze očekávat. V podstatě věci není kladen důraz na to, jak hlavní postava bude vyšetřovat a hrdinsky vstupovat do konfliktů, ale spíše jak ovlivnit vzniklé i dosavadní hodnoty, aby pracovaly v jeho prospěch. Minisérie v jádru zábavná je, ale spíše jen pro diváky preferující používání psychologie v rámci ovlivňování druhých v kombinaci s politickou agendou a následném využití vzniklých reakcí. Nekonečný boj s Ruskem, ale tentokrát přece jen překvapivě kapánek jinak. Na Rusko se dá v zájmu své osobní věci na politické scéně svést cokoliv, a jak známo, hladová média po něčem takovém plánům dané věci jen vypomohou. K tomu konspirace a politické útoky na politického rivala a k realitě jsme blíž, než by si, kdo myslel. Ale jde samozřejmě o fikci. Nějaké akční scény použity jsou, ale jsou dost krátké na to, aby fanoušky akce uchvátily. Zkrátka se to především veze na diplomacii, ale bohužel tomu chybí ta správná atmosféra a výrazné napětí. Minisérie očekávaně klišoidní, ale za shlédnutí stojí. Jen od toho, pro jistotu, moc výjimečného neočekávat. ()

Epizoda 1 (2022) (E01)

První scéna představí, oč zřejmě dějově půjde a hned skočíme do minulosti do doby, kdy to všechno začalo. Scéna ze školy je narážkou na George W Bushe o jedenáctého září? Příběh se tedy pomaloučku rozjíždí určitou událostí a představí se soupeři. Už na samém začátku tomu ale chybí ten správný tah na branku. Ale uvidíme, co se z oho ještě vyvrbí. Přeci jen se jedná o samotný začátek. ()

Epizoda 2 (2022) (E02)

Dějový vývoj se stále jeví natahovaně a bez patřičného napětí, takže když dojde hned na začátku k určité události, po divácké stránce to může být všem jedno. Není napětí, nejsou emoce. ()

Epizoda 3 (2022) (E03)

Konečně to nabírá na zajímavosti. Intriky a zvraty na všech frontách, přičemž není jasné, kdo s kým a za jaké zájmy kope. Jen to správné napětí, kdyby k tomu ještě bylo. ()

Epizoda 4 (2022) (E04)

Všechno souvisí se vším a nic není, jak vypadá. Tak by se to dali shrnout dosavadní události vedoucí k jedinému cíli, o které je právě tato epizoda, které však chybí patřičné tempo a správný střih. ()

Epizoda 5 (2022) (E05)

Závěrečný osud hlavní postavy sice originální není, ale jelikož se zase až tak moc nepoužívá, u mnohých překvapí. Karty byly v první části rozdány a každá strana konfliktu dopadla, jak dopadla. Od poslední části by se ale rozhodně dalo očekávat více. Bohužel, průměr jako části předešlé. ()