Oko za oko

• Poľsko Oko za oko (viac)

Policista Sean ztratí při jedné policejní operaci proti pašerákům drog svého oblíbeného parťáka. Cítí v kostech, že někdo uvnitř policie je musel zradit. Chce smrt kamaráda pomstít, začne proto pátrat na vlastní pěst. Brzy narazí na další obět mladou Číňanku Lindu, dceru jeho přítele a učitele bojových umění, která pracovala jako televizní reportérka a nevědomky přišla na stopu rozsáhlého komplotu. Sean společně s otcem dívky zjistí, že v pozadí případu stojí čínská mafie - triáda. Začíná boj na život a na smrt... (oficiálny text distribútora)

Campbell

Teda na tenhle film jsem se těšil jak malý děcko, protože mám slabost pro starší akční béčkové filmy, ale tohle se přece jenom moc nepovedlo. Norris se tu moc neukáže akce celkově je poměrně málo, a jen se vyšetřuje. takové ne moc zajímavé. Christopher Lee je dost nevýrazný a celý je to prostě slabší podprůměr. Aspoň že Mako vypadal celkem dobře. Ale o celkovém vyznění filmu škoda mluvit. ()

Flipnic

Klasický, ale dobrý akční film. Navíc na rok vzniku velmi dobře technikcky zvládnutý. Zejména kamera a hudba jsou super, střih je obstojný a hlavně nekazí jednotlivé souboje. Norris je frajer a sympaťák, jezdí v super sporťáku,, bohužel tradičně nemluví ... Nemluví ani když se ho někdo na něco zeptá. Ale to je prostě jeho styl. Souboje sice nejsou děláné na efekt, ale vyloženě po "Norrisovsku" účelově, tedy tak aby vedly k okamžitému zneškodnění protivníka. Některé hmaty, ač se běžnému divákovi neznalému "martial arts" nemusí zdát příliš zajímavé, jsou opravdu perfektní. Plynulá kombinace karate a juda, kterou zde Norris využívá je neuvěřitelně efektivní a drtivá. Film se mi líbil už kdysi a líbí se mi i dnes po mnoha letech. Obstojná, dobře provedená akční kriminálka. Rovněž potěší role herců jako je Mako a Professor Toru Tanaka (hokejový zabiják z Running mana se Schwarzeneggerem). ()

sniper18

Je to celkom dobrý akčný film s Chuckom Norrisom, ktorý patrí medzi jeho priemerné filmy. Má dosť dobrý príbeh o policajtovi, ktorý na vlastnú päsť hľadá vrahov svojho kolegy, čo ho privedie až k skupine ázijských priekupníkov s drogami. Spracovanie príbehu presne odpovedá dobe vzniku filmu, pretože obsahuje prakticky všetko, čo bolo pre tieto filmy typické. Akcie je tu dosť a ja som s ńou spokojný. Dá sa povedať, že je typický norrisovská, zbrań tu použije len málokedy, ale má tu množstvo súbojov, v ktorých používa hlavne svoju kopačku z otočky a všetky svoje typické kopy a údery. Najviac sa mi páči výborné finále vo vile, pri ktorej prebieha hromadná prestrelka medzi políciou a strážcami vily a zároveń Norris so svojim pomocníkom zneškodní mnohých protivníkov, ale veľmi dobré je aj prepadnutie hlavných hrdinov v prímorskom sídle alebo akcia na lodi. Páči sa mi tu aj pomerne časté lámanie väzov a oceńujem aj, že akcia je často snímaná dlhú dobu bez strihu. Je tu aj viacero typicky béčkovských situácií, ktoré vždy potešia ako napríklad scéna s odťahovačom áut a viaceré iné vtipnejšie situácie. Film pôsobí dobre aj po technickej stránke, kamera. strih aj efekty sú slušné, ale zase ma moc nezaujala hudba. A z hereckého obsadenia poteší ešte hlavne Mako. Tento film splní presne to, čo aj aj od neho dá očakávať, takže nefanúšik Norrisa by sa mu mal radšej vyhnúť. 70% ()

Rominator

Sean Kane (Chuck Norris) přijde při policejní akci v utajení o svého partnera Davea Pierce a odchází od protidrogové jednotky, aby pátral po vrahovi na vlastní pěst. Daveova přítelkyně reportérka Linda Chan (Rosalind Chao) se dostává kvůli důkazu, který získala do nebezpečí a je zabita. Sean Kane se společně s jejím otcem a svým mistrem bojových umění Jamesem Chanem (Mako Iwamatsu) pouští do pátrání... Povedl se výběr Kaneova protivníka v podobě Professora, hraje ho Professor Toru Tanaka bývalý profesionální wrestler a boxer, který si zaposiluje při zvedání auta a nemá problém se holýma rukama dostat přes zavřené dveře. Chuckův bratr Aaron dělal na filmu jako koordinátor kaskadérů a kaskadér. ()

SeBig

Sice stupidní, sice klišé, sice béčko, sice Norris ale já to prostě žral. Miluju jak dřív točili takovýhle filmy o pomstě a na konce se to svinstvo všechno vyrasí. Tohle mi připomínalo trošku Bondovku, jak tam byl ten obr s podpatkama nebo co to bylo, Lee jasnej záporák už od první jeho scény, Norris bez vousu zajímavý.. přestřelek a fightů bylo dost, bavil mě i ten čínan co Norrisovi pomáhal a furt si na něco stěžoval. Prostě super akční béčko, který mě bavilo hodně. ()