Recenzie používateľa VanTom k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2009) (S01)

Zběsilá, pestrobarevná, nenáročná a celkem vtipná řežba. Ovšem pochopit celý svět a zápletku dá hodně práce, různé záležitosti se většinou vysvětlují zpětně a ještě dost mlhavě, pořád se přichází s něčím novým a do děje vstupují další a další postavy. Takže tu máme "normální" střední školu, kde tři studentské rady reprezentují Boží strážce, Démony a něco uprostřed a ty mezi sebou bojují pomocí velkých robotů (Asura Machina) ovládaných duchy mrtvých přátel jejich pánů, démonických sil a raketometů zabudovaných v končetinách. Pak se ovšem musí spojit, protože se objeví supermocný protivník chtějící osvobodit ducha ze svého robota a přitom zničit celý svět (resp. obnovit původní). Nebo tak něco. Každopádně i když jsem moc nechápal, celkem jsem se bavil, je to pěkně kreslené a animované, se zajímavými charaktery a pořád tam něco bouchá. :-) ()

Season 2 (2009) (S02)

Přímé dějové pokračování, spíše tedy druhá polovina příběhu. Z počátku to vypadalo dobře, objasnily se nějaké záležitosti z první série, záhy se ale začalo vše ještě více komplikovat. Opravdu jsem často z předlouhých vysvětlujících pasáží nepochytal vše a pak jsem jenom kroutil hlavou a nechápal - portály mezi světy, nestabilní černé díry, několik verzí všech postav, kombinované supersilné schopnosti, svazky mezi lidmi a démony, karma atd. Navíc ubyl humor a místo něj nastoupily nesmělá pubertální romantika a nudné pochyby o sobě samém. ()