Právo na lásku

• Mexiko El privilegio de amar
Telenovela / Dráma / Romantický
Mexiko, 1998, 155x45 min

Cristina (Adela Noriega) nikdy nepocítila mateřskou lásku, protože vyrůstala jako sirotek v klášteře. Útěchou v osamění je jí kněz Juan de la Cruz (César Evora). Na Cristinu se však brzy usměje štěstí, když si ji vyhlédne bohatá Luciana Duvallová (Helena Rojo) a udělá z ní modelku. Zároveň se Cristina seznamuje s Victorem Manuelem (René Strickler) a hluboce se zamiluje. Jenže Victor Manuel je nevlastní syn Luciany, která poté ke Cristině vzplane obrovskou nenávistí a rozhodne se mladé dívce zničit život. Netuší, že upírá právo na lásku vlastní dceři. (ma883)

Terter odpad!

Maurice de Boulinard jednou řekl, že doba je charakterizována tím, co pokládá za zvrhlost. Děsím, se toho, že na nás budou další generace koukat jako na troglotydy, kteří holdovali takovým obludnostem. Nebo možná, a to je snad ještě horší, budou oni ti troglotydové, co budou čučet na dílka jako "Právo na lásku XVI: Luciana vrací úder." ()

jibi

Upřímně nechápu tyto stupidní komentáře. Ať hodnotí ti co telenovelám rozumí. Slovo Telenovela znamená složitá zápletka, intriky, mnoho díllu, což tak v 5 dílech omílají dokola to samé. Když někdo napíše, že to ani neviděl a dává tomu odpad, tak to není objektivní hodnocení!!! Nebo že další odpad z telenovelské stoky. Je to telenovela sakra. A ti co mají telenovely rádi nemůžou spoléhat na tyhle hodnocení, protože tu hodnotí jen idioti, kteří tomu nerozumí a myslí si jak bůh ví jak jsou chytří, že můžou dávat telenovelám odpad. Já například nehodnotím dramata, protože je nemám ráda. Nebyla bych k tomuto filmu spravedlivá a objektivní.... Takže všichni co tu hodnotíte jste trapní... ()

wdc

Převážně klam, arogance, nízké lidské vlastnosti. Místy je seriál pěkně zhoubný a nedoporučuji se na to dívat bez možnosti přetáčení. Samozřejmě jsou tam i normální scény ale nevyplatí se to kvůli nim. Film je přehlídka toho, jak by se lidé neměli chovat (klam, nevěra, sobectví). Otázka je proč se na to dívat a cpát si to do podvědomí. Líbily se mi herecké výkony Helena Rojo a René Strickler. ()

• Dva díly této telenovely se v roce 1998 natáčely v Praze, v prostředí Václavského náměstí. (viper65)