Śakra

• Hongkong 天龍八部之喬峰傳 (viac)

Během dynastie Severního Sungu je Qiao Feng (Donnie Yen) vůdcem žebrácké sekty, který je nucen čelit dilematu svého osudu a životních zkušeností. Ve světě bojových umění spoléhá na svou sílu vůle bojovat ze všech sil v záblesku ostří. Toto je příběh o jeho životní cestě za sebeobjevováním, kdy se postupně mění v nejmocnějšího a nejodvážnějšího hrdinu. (HanzoBureshi)

HanzoBureshi

Nebýt té magie a slabšího příběhu, byl by to peckový film! Ano, je to podle knižní předlohy, ale ten příběh nebyl tolik silný a měl spoustu prázdných míst a měl jsem pocit, že tu chybí i pár minutových scén. Některé postavy byly představeny tak, že jsem ani nevěděl, že představeny byly... Donnie Yen to klasicky zvládnul na jedničku, akce byla bombová a dost jsem mu fandil i v režijní oblasti, protože něco po 20 letech točit asi není úplně to nejlehčí, ale nebylo to nic hrozného. Jsem milovník filmu Tygr a drak, ve kterém figurovalo létání, které dodávalo takovou zvláštně kouzelnou atmosféru. Tady ve filmu, když Donnie letěl přes nádvoří a udělal poté salto a ještě se u toho otočil o 90 stupňů a to vše celé během jedné sekundy, tak to se mi teda vůbec nelíbilo. Postupem filmu se toto lítání krotilo, ale zase přibývala ta magie... V polovině filmu jsem si ale na tyto mínusy zvyknul a konečně si ten film užíval. Kamera byla docela povedená a hlavně tu zazněl i dosti libový hudební podkres. Film jsem si celkově užil, ale nejedná se o žádné překvápko. Já tyto filmy zbožňuji, takže možná tomu dávám více než ostatní, ale v budoucnu možná hodnocení snížím. Mé hodnocení: 6/10 ()

xxmurphyxx

Pomätená sci-fi / fantasy kokotina s chaotickým príbehom, kde každému jebe, každý s každým bojuje, intriguje, rozbíja šálky o zem, lieta, skáče dvadsať metrov do výšky a inak vyjebáva s gravitáciou, čaruje, prstuje všetko naokolo od taburetiek cez obývačkovú stenu až po šutre a prehráva tak silno, že hoc aká Indická kokotina je oproti tomu Oscarový materiál. U Číňanov som zvyknutý na vymenované veci, ale nie až v takomto hojnom a do extrému vyhonenom zastúpení. Toto je otrasné po každej stránke. Sry Donnie, mám Ťa rád, ale toto fakt nie. Jedna hviezda za jeden fajn gang bang. ()

Raziel811

Donnieho věk zdě rozhodně není poznat. Je ale velká škoda, když už dokáže Čína udělat po letech celkem vizuálně zajímavý kousek, že opomene příběh. Zdejší příběh je tak hloupý, naivní a doslova idiotský, že ani Yen to nedokáže zachránit. Rozhodně by filmu pomohla účast nějaké další hvězdy. Dokonce i provařený Louis Koo by filmu prospěl. Takto je to jen souhrn relativně slušných bitek s bezduchým a nelogickým plkáním. A to říkám jako velký fanda asijské produkce. ()

LangiJ

Několik dní mi trvalo, než jsem se rozhodla, jak tenhle film vlastně ohodnotit. Tygr a Drak a Klan létajících dýk patří mezi mé oblíbené filmy, takže nemůžu popřít, že Sakra mě v porovnání s nimi lehce zklamala. Donnie je ale pořád top a táhne celý film. Vizuálně taky moc pěkný, fajn hudba. Příběh ovšem trošku pokulhává a chemie mezi Donniem a Yukee Chen dost skřípe. V tomhle ohledu to prostě nemá šmrnc. Asi mi tam chyběly nějaké další výraznější a známější tváře, které by to vytáhly a dokázaly s Donniem držet krok a nejen mu přicmrndávat. Když jsem si ale vybavila pár scének, které se mi líbily nebo mě pobavily, tak jsem se nakonec rozhodla přiklonit k vyššímu hodnocení. Přeloženo. ()

Hashirama

Donnie Yen je bezpochyby skvělý herec i zenový akrobat, a když si ho vezme do parády šikovný filmař, může z toho vzejít epická řežba jako čtvrtý John Wick. Ovšem! Donnie Yen rozhodně šikovný filmař není, spíš se za kamerou probouzí jeho zlé dvojče, které posere vše, co se dá. Donnie Yen za otěžemi se mění ve Vina Diesela a jeho jedinou starostí je líbat se na bicáky. Film tak trpí naprosto všemi neduhy, na které si lze u audiovize vzpomenout. Už tříminutová expozice je naprosto děsivá, následuje nekoherentní olympiáda v klišé, nekonečné dialogy odříkávající příběhové pozadí, abychom příběh nemuseli sledovat, nepochopitelné spojování postav, nevěrohodné budování vztahů mezi nimi a nikam nevedoucí (ne)vyprávění. Do toho akční scény ztrácí veškeré mojo pod nesmyslným náporem magie, která zase trpí na jalové efekty. Cely film sestává jen z toho, že hrdinovi někdo něco patnáct minut vysvětluje, on pak řekne nějaké moudro a nepříliš záživně někoho sejme. A celé je to až nestoudně jalové, což je ovšem ten nejmenší problém tváří v tvář tomu, že tu nic nedává smysl. Donnie Yen nedokáže poskládat záběry tak, aby uvedl hrdinu na scénu, nedokáže je poskládat ani tak, aby odvyprávěl tu nejomšelejší zápletku, nedokáže vytvořit ani zdání nějakých vztahů mezi postavami. Tohoto připáleného psa pozvedává ze dna žumpy snad jen zajímavá výprava a scénografie, která okouzlí svojí klasickou dálnovýchodní estetikou. Hrůza hrůz. 3/10 ()