Hudební biografie rockové hvězdy Tiny Turner (Angela Bassett) je vášnivým osobním a profesionálním dramatem, které dává zaznít vysokým i nízkým tónům výjimečného života a umělecké dráhy. Sleduje osudy Anny Mae Bullock (alias Tiny Turner) od jejího výstředního bluesového podání gospelu v kostelním sboru, po seznámení se zpěvákem a skladatelem Ikem Turnerem, který ji přejmenuje na Tinu. Posléze ovšem Ike podlehne zlu v sobě i osobním ambicím a zneužívá Tinu do té míry, že se zpěvačka prakticky zhroutí. K vrcholům filmu, kromě skvělé hudby, bezpochyby patří výkon Angely Bassettové v hlavní roli, které se podařilo vytvořit plnokrevný, pečlivě odstíněný portrét výjimečné osobnosti. Její fyzická podoba se zpěvačkou je očividná, jedná se o jedno z nejpřesvědčivějších ztvárnění žijícího umělce. (oficiálny text distribútora)

mirika39

Hlavná hrdinka sa určite donekonečna musela pozerať na zábery so skutočnou Tinou Turner, ako koncerty, tak aj interview, pretože ju zahrala výnimočne. Každé gesto, či mimika bola ako skutočná Tina. Naozaj výborný film. ()

Pajina68

Životopisné filmy o zpěvácích mě hrozně moc baví. Tenhle je také moc vyvedený, herečka, která ztvárňovala Tinu, byla velice dobře vybrána. Opravdu ji připomínala, jak vizáží, gesty,prostě paráda. Na tenhle film se velice dobře kouká. Příběh drsný, bylo mi Tiny opravdu moc líto, co musela zažívat se svým bývalým manželem. ()

Sejkorka

Výborně udělaný profil Tiny Turner. Není sice můj šálek kávy, podle mne sklouzla postupně spíše do popu, ale to je věc názoru. Tahle zpívající babička  poznamenaná osudem dovedla rozdovádět davy. 180 tisíc fanoušků v Riu ? To je fakt síla! Oba dva herci, nominovaní na Oscara (Herec HR - Laurence Fishburne, Herečka HR - Angela Bassett) jsou skvělí. ()

Zemřela Tina Turner

Zemřela Tina Turner

24.05.2023

Přichází smutné zprávy pro svět filmu a zejména hudby. Ve středu 24. května ve svém domě ve švýcarském Kusnachtu zemřela ve věku třiaosmdesáti let legendární americká zpěvačka a příležitostná herečka… (viac)