Fairilu jsou malá magická stvoření, která většina lidí označuje za víly (fairies). Podle svého původu a místa, kde se zrodily, se rozdělují do různých skupin, mezi které patří například květinové víly, hmyzí víly, mořské víly... Každá Fairilu se zrodí z malého semínka a již jako malá má svůj vlastní klíč, s jehož pomocí musí otevřít speciální dvířka, která vedou k dospělosti. Cílem každé Fairilu je pak stvořit své vlastní dveře, ke kterým bude pasovat jejich klíč. Aby toho dosáhly, podstupují Fairilu výcvik v magii, létání a dalších důležitých věcech, které bude každá správná víla potřebovat. Mezi novými vílími přírůstky se jednoho dne objeví i Lip, jejíž zrození bylo poměrně překvapivé a sehrál v něm důležitou roli i mladý lidský chlapec, který se rozhodl víly studovat. Rilu Rilu Fairilu: Yousei no Door sleduje osudy malé Lip a jejích přátel na cestě za objevováním vílí magie. (Jeoffrey)

Jeoffrey

Je spousta věcí, co člověk logikou prostě nevysvětlí a má slabost pro roztomilé hlouposti je jednou z nich. Rilu Rilu Fairilu je šíleně barevná a infantilní záležitost, která nadužívá chibi a hlavní co nabízí je roztomilost. Co se příběhu týká, trochu mi to připomíná Kami-sama Minarai: Himitsu no Cocotama s kterým jsem po prvním díle praštil, takže to rozhodně není nic geniálního, spíš naopak. Zkrátka tohle je věc, co by měla bavit hlavně malé děti a normální dospělý člověk se u toho bude nudit. Já ale nejsem tak úplně normální a tak si tu roztomilost a infantilitu zatím užívám. Jistě jsou tam postavy, bez kterých bych se obešel (většina z kategorie "krásných víl"), ale zbytek je prostě roztomilý a Lip je fajn. Takže tohle je anime, co bych doporučil asi jen a pouze hardcore fanouškům moe a malým dětem a u kterého jasně vím, že skutečná kvalita je někde úplně jinde nežli můj subjektivní dojem. Ale mě se to líbí, takže si teď jdu začít vyřezávat malá dvířka a k nim shánět nějaký ten klíč, abych se do tohohle světa Fairilu mohl pořádně podívat. 5,5/10 ()