Novinárke Magdalene Sodomkovej (Lucie Štěpánková) napíše z indonézskeho väzenia Tomáš Toman (Jan Nedbal). Bol zadržaný na úteku pred českou spravodlivosťou a tvrdí, že zločin, za ktorý bol odsúdený na dvanásť a pol roka väzenia, nespáchal. Do väzenia ho vraj poslal sporný posudok súdneho znalca prezývaného Matematik zločinu (Jiří Bartoška). Je možné, že by sa expert tentoraz prepočítal? Sodomková sa do Tomanovho prípadu ponára a postupne zisťuje, že na ňom veľa vecí nesedí. Môže ale veriť Tomanovej verzii udalostí? (Voyo)

Recenzie používateľa fafejt001 k tomuto seriálu (4)

Matematika zločinu (2023)

Celkově  hodnotím  tento  miniseriál  čtyřmi . Sice  bard  Bartoška  se  tam  vlastně  jen  mihnul  , ale  Nedbal  a  Bydžovská  to  zvládli  výborně . A  sekundovali  jim  Štěpánková  a  Boková .  Jen  ten  znalec  mně  poněkud  nasr ...  Chyboval ,  vlastně  rozhodoval  osud  tohoto  kluka  od  stolu  ,  ale  nikoho  ze  soudu  a  jiných  institucí  ,  to  nijak  neovlivnilo  a  znalec  pokračoval  ve  své  práci  dál .  Celkem  šílené . Opravdu  šílenéééé !! ()

Epizoda 1 (2023) (E01)

Úvodní  rozjezd  celkově  ušel . Bartoška  tam  toho  moc  neřekl  a  Bydžovská  byla  fajn . Novinářka  lehce  zarputilá   až  taková  nepřirozená , moc  mi  tam  nesedí   a  manžel  chápavý  až moc ,   spěchá  do  ciziny  na  lepší  flek . Nedbal  dobrý . Uvidíme  co  dál  . ()

Epizoda 2 (2023) (E02)

O  fous  lepší  než  první  díl . Nový  , drahý  obhájce ,  se  sice  snaží  ,  ale  efekt  je  předem  znám . Státní  zástupkyně   je  dobrá  mrcha  a  novinářka  jde  stále  za  svým  cílem . Napadení  řidiče  mu  nepřidá  na  obhajobě ,  ovšem  zase  se  dozvíme  ,  že  vlastně  tím  zachránil  kámoše . Nastupuje  nový  šéf  do  tisku  a  novinářka  si  o  tom  myslí  svoje . Takže  přišla  o  místo . Nedbal ,   zatím ,  stále  dost  dobrý  . Ovšem  jeho  uštvaná  máma ,  jen  stěží  hledá  sílu ,  jak  dál . A  ségra  vlastně  také . ()

Epizoda 3 (2023) (E03)

Jelikož   je  to  podle  pravdy ,  tak  dám  čtyři  * * * * . Ale  zdálo  se mi  to  tedˇ maličko   zdlouhavé . OVŠEM    Honza  Nedbalů   v  tomto díle  ukázal  rovněž  emoce ,  a  to  u  obrázku  a    rozhodnutí  u  soudu  ,  což  dává  tušit  ,  že  z  toho  kluka  jěště  něco  bude  . ()

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy