V ôsmich epizódach sledujeme cestu Márie Antoinetty z viedenského dvora do Versailles, kde sa postupne z nesmelého, takmer opovrhovaného dievčaťa stala sebaistá francúzska kráľovná. (RTVS)

Recenzie používateľa fabecc1222 k tomuto seriálu (9)

Mária Antoinetta (2022)

Další z řady životopisů, které se snaží ukázat co nejvíc, ale ve výsledku neukazují vůbec nic. Popravdě jsem čekal minisérii, ale viditelně to mají tvůrci rozplánované na více řad, kdy mě ale stačila ta první a už vím, že dál pokračovat nebudu. První řada trpý klasickými neduhy, jako jsou nekvalitně napsané postavy či zbytečně rozvleklý a rozháraný děj, který nemá dostatečně kvalitní nosný celek. Plus si moc nedělám iluze o tom, jak moc historicky věrné to je... ()

Facka (2022) (E01)

Mám pocit,že když koukám na jakýkoliv dobový životopis o významné osobnosti, tak je to pořád to samé dokola. Vlastně to je kostýmově dobré, herecky přiměřené, ale nedokáže to prostě vtáhnout. Chybí tomu nějaká větší a nosnější zápletka, která by dokázala zaujmout. U prvních dílů bývám ještě tolerantnější, protože se to může rozjet, ale ze zkušenosti vím, že tomu moc tak nebývá. ()

Súperiace kráľovné (2022) (E02)

Zatím to stále jede po poměrně jasně načrtnutých kolejích. Dá se poměrně snadno odhadnout, že budeme sledovat, jak si Marie vybojuje své místo na dvoře a postupně začnou jednotlivé dvorní intriky a také určitě nějaké ty nevěry. Pochopitelně, osud hlavní hrdinky je nám asi většině znám, takže budeme asi notně vyhlížet i okamžíky směřující k završení její cesty. Přecijen té politiky jsme zatím moc nedostali, uvidíme, jestli na ní vůbec zbude místo. ()

Výber princeznej (2022) (E03)

No vida, lesbická linka :) To je ale překvapení...Nejsem expert na život Marie Antoinetty, ale řekl bych, že i-kdyby tato linka byla historicky přesná, tak to určitě nebude něco, co určovalo její další životní kroky a bylo tak nutné to do série dávat...Král je zřejmě tupec, který myslí rozkrokem, který mu pohání silné, emancipované ženy... ()

Kráľovná Francúzska (2022) (E04)

S reálnými událostmi jde v ruku v ruce i nárůst kvality. Zatím nejlepší díl. Mohlo by to rozhoupat jednotlivé postavy a dějové linky k většímu rozjezdu a tahu na cíl. ()

Spurná kráľovná (2022) (E05)

Skrze plesy a uvolněnou atmosféru se ukazuje ona pravá povaha Marie Antoinetty, a vesměs i slabost samotného krále. To je sice fajn, ale reálně to není znázorněno takovým způsobem, že by to působilo uvěřitelně. Hlavní herečka je sice fajn, ale vše okolo působí jakoby nedodělané a bohužel na první dobrou i značně levně. ()

Deus ex machina (2022) (E06)

Když srovnám obsazení Josefa II. s Marií Terezií, tak tenhle z toho vychází jako nějaká napodobenina z Wishe, těžká bída. Jinak si teda začínám uvědomovat, že máme dva díly do konce, a nějak to moc nesměřuje k nějakým politickým roztržkám či situacím, které vedli ke konci Marie Antoinetty, takže se začínám děšit, že asi tvůrci plánují i další řady, jelikož narvat do dvou dílů zbytek jejího života, když politickou stránku věci ani nezačali řešit, asi nestihnou. ()

Rakúska fľandra (2022) (E07)

Už to dojíždím tak nějak z povinnosti. Celá série se zaměřuje čistě na vztahy mezi postavami, které ale nejsou příliš zajímavé a tak není šance, že by to celou sérii zvládlo utáhnout. ()

Kráľovná sŕdc (2022) (E08)

Jak se dalo čekat, tak finále je takové nefinále, a za tu první řadu jsme toho moc nevyřešili. Pro mě je tohle se seriálem konečná. ()