Desaparecer por completo

• angličtina Disappear Completely
všetky plagáty

Ambiciózní a necitlivý bulvární fotograf se po návštěvě místa činu stane obětí záhadné nemoci, která ho připraví o všech pět smyslů. (JasonCZ)

EvilPhoEniX

"Photographers are Angels of Death"Povedený okultický Body- Folk horor z Mexika!Příběh se zaměřuje na bulvárního fotografa, který fotografuje mrtvoly na místech kriminálního činu, jenže jeden případ mu bude osudným. Z ničeho nic podléhá záhadné nemoci čti KLETBA!, která ho každý den připravuje o jeden z 5 smyslů! Ten námět je originální a velmi dobrý. Hlavní hrdina krom toho propadá i děsivým halucinacím - to jsou jediné hororové elementy a jsou fajn, jenže jich není mnoho.Povedené řemeslo, zlověstná atmosféra, witchcraft, mexické tradice a jeden rituál o obětování- tady milovníkům zvířat nebude příjemně. Závěr jsem sice čekal údernější, ale je to dobrý a stojí za pozornost. Letos určitě jedno z největších překvapení. 7/10. ()

darkrobyk

Santiago pracuje pro bulvární noviny a snaží se nafotit co nejsenzačnější fotografie. Ty jsou často natolik naturalistické, že vydavatel je vždy upraví, aby je mohl vůbec dát na titulní stránku. Santiago s tím samozřejmě nesouhlasí, ale nic jiného dělat nemůže. Jeho snem je však vystavit své fotografie v galerii, což se mu nedaří. Jeho policejní kamarádi mu za úplatu vždy zavolají, aby byl včas na místě činu. Takto objeví i velkou rybu, umírajícího senátora. Na místě však vyfotí něco, co neměl, a to se mu stane osudným. Možný spoiler - stane se obětí mocné čarodějné kletby, kdy začne postupně ztrácet jednotlivé smysly. Byť se snaží z kletby vymanit, není to možné bez velké oběti... Čarodějnický horor má zpočátku dynamiku, pak ale začne plynout pomalejším tempem, které narušují jen zlověstné sny. Oblíbené je zde i klišé - sen ve snu. Snímek je zajímavý po formální stránce, kdy se ztrátou smyslů Santiaga se mění i zvuk a obraz tak, aby divák pociťoval to, co oběť. Po většinu času jde o mysteriózní drama, které se až v závěru promění v gotický horor. Tísnivý, avšak ne příliš strašidelný snímek zřejmě neocení prvoplánoví hororoví fanoušci a ti, co se rádi bojí. Kdo chce bubáky, musí si pustit jiný film. Za mě ale vcelku OK. 3,5* p.s. to, co má obětovat, připomene některé české pohádky. ()

*CARNIFEX*

Mexická “kliatbovina” pre nenáročných, ktorých viac uspokojí originálny námet, než samotná realizáciá. Fakt škoda, že sa s tým priatelia “za Trumpovým plotom” nepohrali viac, lebo v tomto prípade je potenciál v podobe príbehu badateľný, akurát že všetko okolo toho je akési bezzubé, pričom prevláda viac nudných pasáži, než tých, ktoré by mali samotný snímok držať pri živote. Na horor fakt málo. ()

ricci.s

Príbeh o zanietenom novinárovi, ktorý rád podpláca policajtov, aby bol na mieste činu ako prvý, a veľmi rád fotografuje mŕtvoly, ktoré sa ocitnú na titulných stránkach, čím si očividne narobí dosť nepriateľov. Celé sa to zvrtne, keď zistí, že je prekliaty, začína totiž postupne prichádzať o všetky zmysly. Čarodejnícky horor z Mexika potešil veľmi zaujímavým príbehom, pričom stratu zmyslov divák prežíva s hlavným hrdinom, čo pokladám za najväčšie plus. Technická stránka výborná. Hororová už žiaľ trochu pokrivkáva. Občas sa síce objaví nejaká krvavá či obživlá mŕtvola, nočná mora či vízia, ale to sa dá spočítať na prstoch jednej ruky. Keby sa režisér častejšie pokúšal poriadne vydesiť, hodnotenie by som dal určite vyššie. ()

pornogrind

...Fotografie mění celý svět ve hřbitov. Fotograf, ať už to ví anebo ne je andělem smrti... Máme tu fotografa kterej dnes a denně přichází do styku se smrtí. Fotí totiž mrtvoly na místech činu. Jednoho dne však vyfotí co neměl a je na něj uvalena kletba po která začne postupně ztrácet všech 5 smyslů. Mně to celkem sedlo ale nevím jestli film ocení diváci bažící po čistokrevným hororu. Má to dobrej námět, dobrý nápady kdy se film co nejvíce snaží divákovi přiblížit stav hlavní postavy ale trochu tam prostě absentuje ta hororová atmosféra a napětí. Hodnocení se pak bude nejspíš odvíjet od toho co od toho kdo očekává. Za mě lepší 3hvězdy. ()