Roku 2029 ovládajú takmer celú Zem stroje, ktoré sa vzbúrili. Partizánskym spôsobom proti nim v takmer zničenom Los Angeles bojuje hŕstka ľudí, ktorí sa nemienia vzdať. Superkomputer Skynetu sa pokúsi zvrátiť výsledok vojny a rozhodne sa poslať do minulosti kyborga Terminátora T-800 (Arnold Schwarzenegger), spolovice stroj, spolovice človek, aby zabil mladú ženu Sarah Connorovú (Linda Hamiltonová), skôr než otehotnie a porodí hrdinu a vodcu hnutia odporu. Ľudia úmysly strojov odhalia a rozhodnú sa, aby sa do roku 1984 vrátil aj bojovník Kyle Reese (Michael Biehn). Jeho úloha znie – zachrániť Sarah. Mladá žena netuší, čo sa deje, kto ju prenasleduje a prečo ju chce zabiť. Keď Terminátor najprv „eliminuje“ dve ženy rovnakého mena, napokon natrafí na tú „správnu“! Sarah sa mu musí aj s pomocou Kylea, do ktorého sa zaľúbi, postaviť na odpor. Napokon sa jej podarí zvíťaziť – cena je krutá, Kyle pri poslednej bitke v továrni zomiera... (TV JOJ)

Trinculo

Opus zároveň oslavující a kritizující mužství v osmdesátých letech. Tvrdý chlap zobrazený jako stroj jdoucí efektivně za svým cílem a samozřejmě pronásledující ženu, která je jeho cílem konečným. Proti němu stojí chlapec z masa a kostí, který musí z donucení okolností být aspoň v něčem stejně tvrdý. Obě užské postavy jsou příznakem krize mužství - Terminátor je super tvrdý, přichází z tvrdé budoucnosti, ale díky své přílišné tvrdosti je nepřijatelný. U druhého není jistota jestli obstojí. Na konci zůstane žena sama - oba dva jsou zničeni. Ve finální scéně Sarah Connorová rozlisuje tvrdou kostru muže stroje a zbývá jen doufat, že syn by měl být lepší než ti dva, kteří ho zplodili, a s ním i budoucnost. ()

LAminator

Dvojka se mi líbí přeci jen více to ovšem není důvod proč nedát 5 hvězdiček ne?Navíc atmosféra je zde možná ještě strašidelnější a temnější než ve druhém díle.Triky dnes už působí opravdu hrozně ale tehdy to bylo maximum!! ()

Dexter666

V mnohých ohľadoch geniálny, menej známy predchodca slávnej Dvojky, ktorý si ale filmovosťou nič nezadá s pokračovaním. Mojou obľúbenou scénou je hlavne final showdown, kde práve vtedy zatiaľ nedokonalé triky zobrazia neskutočne hororovo prenasledujúci skelet Téčka. Démonický stroj s jediným poslaním - úplne z neho srší vražené odhodlania. Zlatým klincom je pamätná veta: "A storm is comming". Úžasné. ()

Sentinel

Zrod jedné legendy. Milník v dějinách filmu. Superlativů je mnoho, dokonalost jen jedna. A Terminátor k ní má opravdu velmi velmi blízko. ()

Dante141

Urcite povinnost pre kazdeho fanusika akcnych filmov.Tento film je dnes uz kultom a pre mna ako velkeho fanusika terminatora je prvy diel modlou.Uplne jednoduchy pribeha na tie roky super akcia a efekty a hlavne napinava atmosfera ktore nepusti od zaciatku do konca.Cameron je Pan reziser a nikoho ineho ako Arnyho si v hlavnej ulohe ani neviem predstavit.Super film. ()

Sabsimplex

Kultovní film, který vznikl v roce 1984 natočil původem kanadský režisér James Cameron. Jedním z hlavních představitelů, kterého zejména tento film proslavil se jmenuje Arnold Schwarzenegger. Terminátor byl původně natočen jako nevelký a levný film, ale postupem času se z něj dokázal stát film kultovní. Výběr herců byl velmi povedený, protože například herec Arnold Schwarzenegger, který už jen svým vzhledem působí velmi drsně dokázal zahrát robota bez emocí naprosto bravurně. Zapomenout bych neměla ani na ostatní hlavní představitele jejichž věrohodné výkony také stojí za zmínku. V roli Sarah Conorové mohli diváci vidět Lindu Hamiltonovou a Kyle Reese, kterého si zahrál Michael Biehn. Ve filmu se velmi často objevují scény ve kterých se střílí, což trochu ztrácí na poutavosti filmu. Použité efekty, vzhledem k dnešní vyspělé kinematografii mohou působit směšně. Například jako počítačový pohled, kterým viděl robot. Terminátor dokáže diváky přitáhnout svou napínavostí, jestli se ,,Arnoldovi‘‘ podaří či nepodaří zabít ,,Sáru‘‘. Námět se dá pokládat za originální a netradiční ve své době, což je možná důvodem tak veliké oblíbenosti filmu. Jeho oblíbenost také dokazuje fakt, že byly natočeny již tři další pokračování. Úvodní melodie zpočátku vůbec nezní jako znělka k akčnímu filmu, i když se postupně rozvine, pořád zní jako by patřila nějakému hezkému, romantickému filmu. Ostatní melodie mi trochu připomínají demo melodie, které jsou nainstalovány v elektrických klávesách. ()

paniColombova

Někdo může říci, že je to drsné, přehnané akční scifi. To jsem si myslela v 15-18 letech. Ale teď na to koukám jinak. Je to bravurní, napínavý film se svými specifickými momenty. To je prostě Terminátor, co víc říct. Film, jenž svým nezapomenutelným dějem a skvělými hereckými výkony, nemluvě o dnes dobře známých akčních scénách, okouzlil svoje diváky a zaryl se do jejich paměti navždy. ()

cubiczech

Dle mého názoru je tohle nejlepší ze série. i když by jiný tvrdil, že je to druhý díl. Jednička má super noir atmosféru, je více brutální a taková nějak víc špinavá a 80s. Terminátor tu působí fakt děsivě a v dalších dílech se tohle už tolik nepovedlo. ()

skaann

Dobrý nápad, realizace nic moc. Děj by se dal shrnout maximálně do dvou vět. Ve své době byl jistě velkolepý, dnes mě tedy rozhodně nijak nenatchnul. ()

BlueNeon81

Po prvýkrát zhliadnuté v roku 1987 na ORF, teda presnejšie deň nato z videokazety. Nízkorozpočtový sci-fi thriller s Arnoldom ako záporný kyborg z budúcnosti, no čo viac chcieť? Úplne dokonalé to síce nie je, ale stále vysoký nadpriemer. ()

Willynka

Ačkoliv by zcela jistě hodně lidí nesouhlasilo, pro mě nejlepší díl série. Sice tam chybí ty nádherné namakané ruce Lindy Hamilton, ale já mladýho Connora prostě nemohla vystát. Zápornej Arnie je zápornej Arnie. S tímhle filmem Cameron překročil svůj vlastní stín (což se mu s overrated Avatarem vážně nepovedlo). + Arnoldův zadek! ()

PanhanyZ

Stále nepřekonaný díl Terminátoří série. Ať si kdo chce co chce říká, ať si T1000 slzy utírá. Arnold v životní roli, syrová atmosféra a těch pár čupr postapokalyptických flashforwardů, kterým bohužel nesahá Terminator Salvation sakumprdum ani po paty.. ()

pierre9

Viem si živo predstaviť, ako si Arnie tento film užíval. A ja som si ho tiež užil. Pre mňa určite kultový film, ktorý je napriek svojmu veku stále úžasný:) ()

Wade W.

Pre dosť ľudí je 2 ka najlepšia keďže stála 100 miliónov a bolo tam všetkého viac, lepšie efekty atď.Ale podla mňa je zaujímavejší prvý diel ktorý mal lepší príbeh a atmosféru a parkourove scény na začiatku ktoré predvádza Kyle Reese/Michael Biehn a krajšiu a nevinnú Sarah Connor/Lindu Hamilton. A samozrejme si na ňom Cameron dal viac záležať keďže šlo o jeho úplne prvý film do ktorého mu nikto nekecal. ()

Holusacek

Ono to v konečném součtu je skvělý akční thriller,avšak ten chabý děj!stačí si jen přečíst o kousek výše obsah k filmu,který nemá totálně žádnou jiskru v rukou amatéra,do režie se však obul věhlasný James Cameron a nedopadlo to jinak nežli dobře.Napínavá hudba či skladby podporovaly a dodávaly patřčnou atmosféru filmu,ději a obsahu.Jak už jsem se zmínil Cameron chabý děj rozvinul do zajímavého obsahu,několika pokusům k zavraždění Sarah Connor,které byly skutečně na výtečnou.Všechny nikoliv dobové triky a efekty výborné a když si vemete,že tento filmový kult vznikl z 6,4 milionů,až skoro jsem žasl.Jako akční film super i jako celek,nemůžu si však odpustit chabý děj,jediné mínus celého filmu.+podstatně vše,neboli celý film,až na chabost děje -již zmíněný děj ++-=80% i přesto nízké hodnocení?ano děj dělá hodně,to si já nemůžu odpustit,ve filmu se dále nelíbil špatně trikově zvládnutý robot i jeho chůze,to však za mínus počítat nelze,k vůli toho roku nelze... ()

Maiken Algren

Však americká akcia so všetkými neduhmi čo si človek dokáže predstaviť. Policajti zásadne nemieria a nerozmýšľajú, náhoda za náhodou určuje dej, bomby vybuchujú raz minútu raz dve sekundy, o zomieraní terminátora škoda hovoriť. Ale keď tie účesy a diskohudba sú tak štýlové a Schwarzenegger s robotickým prízvukom taký cool.. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

James Cameron začal psát nového Terminátora

James Cameron začal psát nového Terminátora

25.05.2023

Je to pár dní, co legendární herec Arnold Schwarzenegger v rozhovoru o své kariéře prohlásil, že už definitivně seknul s rolí terminátora v sáze slavného režiséra Jamese Camerona (Titanic). Možná si… (viac)

Terminátor se dočká anime

Terminátor se dočká anime

02.03.2021

Netflix, Skydance a tvůrci anime Duch ve stroji: SAC_2045 uzavřeli novou spolupráci, za účelem převést příběh Terminátora do anime podoby. Scénář k seriálu pak chystá Mattson Tomlin, jenž pomáhal… (viac)

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019

Jak je vidno z nedávného obnovení smlouvy na Spider-Mana mezi studii Sony a Disney, duševní vlastnictví je v Hollywoodu jedna z nejdůležitějších věcí vůbec. V podstatě stačí vlastnit práva na… (viac)