Moje miesta - príbeh mesta

Bratislava (E08)

(epizóda)

„Krásavica na Dunaji“ v ktorej už každý bol, každý ju pozná. Nesúrodosť pocitov voči hlavnému mestu je podobná vizuálnej nesúrodosti štýlov budov a mestských častí, ktoré pretína najmohutnejšia európska rieka. Milovaná i nenávidená, dynamická i lenivá, veľká i malá. Architekt a hudobník Juraj Benetin sa zamyslí nad urbanizmom metropoly, Daniel Hevier nad jej dušou a študentka Paulína Kvaššayová nad dojmami človeka, ktorý ju len začína objavovať. (RTVS)

Marze

Na jihu od Bratislavy zdanlive nekonecne pole, kde je hrobove ticho, protoze ptaci zde nemaji potravu hmyz.Na zapad je bazinata oblast ustici v Ceskou Amazonii soutoku Dyje a Moravy.Na severu jsou svahy zacinajiciho Karpatske oblouku a chodi se sem na atraktivni vylety.Na severovychod je nepropustne podlozi, mnozi se tu hodne komaru a moc lidi sem nechodi. Kousek od centra na jihovychode narazite na ramena Dunaje. Kdyz zde jedete v dzungli na kanoi, vubec vas nenapadne, ze kousek jsou rusne ulice. Z toho serialu jsem videl v archivu Slovenske televize dil Bratislava. Je zameren na architekturu mesta. Architekt rika "Rakousko-Uherske mestecko s tripatrovymi domy a monumentalnimi budovami Slovenskeho statu. Hotel Kyjev jako brana do sveta". Stale se zde mluvi o budovani metra. Slecna, kterou bavi pozorovat lidi je mila. Souhlasim s tim,  ze kazde mesto vypada lepe v noci. ()