cress

4*, akože dobrý thriller, ale v zrovnaní s perfektnou jednotkou až moc prehnané a hlavne zbytočné pokračovanie. Nejako mi tie Cameronove filmy nesedia. ()

konysua

Před pár dny jsem si to oživil a smekám pane Camerone. Těžce jsem dýchal, na záchod chodil s plamenometem. K vánocům si přeju nákladního robota a osobního androida. Scéna kdy se voják dívá nad strop je dech beroucí. Ztvárnění vetřelce už nebylo tak krkolomné jako tomu bylo v prvním díle a to, že jich je ještě víc, naprosto mění celou podstatu strachu. 10/10 ()

KillHurt

Někdo by řekl, že jednička je mnohem lépe natočeným filmem. Má svou atmosféru, filosofii i jinotaje a metafory, ale má část, která požírá pop-corn, uchechtává se u drsných hlášek, hektolitrů krve a akce a hrozně se těší na Postradatelné 2, se více tetelí u tohoto dílu. ()

Krahulda

Velmi vydařené pokračování Vetřelce, které má na svědomí dokonalý režisér James Cameron. Opět skvělá atmosféra jako u předchozího dílu, opět hvězdné obsazení a skvělá zvuková kulisa. Proto opět plný počet. ()

hackstolle

Nelze dat mene nez pet hvezd. POMO to vystihl jednoznacne. Krasa, legenda, vzpominky a hlavne v dobe natoceni naprosto bezkonkurencni zalezitost, ktera i po letech udava smer. Komornost z prvniho dilu se sice vytratila, ale pribehova linie sedi jak zadni cast na hrnci. Kdo nevi, kdo je Hicks, Burke, Hudson, Wasquez, Ripley, Newt, Jones nebo Bishop, nema tady co delat. 99% ()

princesofpersia

Rozhodně horší než předešlý díl. Jednička sázela na atmosféru a napětí, dvojka jenom na akci a fakt, že přes tu páru nebylo nic vidět. Děj už je předvídatelný a vetřelec si samozřejmě přivolá výtah, přeci se nepotáhne pěšky...?!? To už na mě bylo trochu moc. Abych to shrnula: x mariňáku, pár vtípků, ups, vzbudili jsme celou armádu vetřelcu, za dvacet minut o y mariňáků a y vtipů míň, potřebujem se z toho nějak dostat, ale nevíme jak, hmm... vyhodíme to tu do vzduchu a zdrhnem, třikrát se to zkomplikuje, o dálší párek lidí míň, velké závěrečné napětí, zavřit do kukaně a dobrou. Teda né že by se mi to nelíbilo, bavilo mě to atd., ale chybělo mi to kouzlo a nápad a cítila jsem z toho Cameronovu potřebu vytvořit megahit. ()

Romeroo

James vsadil na daleko akčnější pokračování Vetřelce než Ridley. Výsledek byl téměř totožný - mega sci-fi tentokrát vyšperkované famózní poslední dvacetiminutovkou, která byla mistrně zvládnutá a já se při ní potil jako Ripleyová při svých snech...Lance Henriksen zvádl svou roli stroje na jedničku, i další herci nezaostávali a zdatně doplňovali v počátku vtipnou námořnickou partičku...jak jsem tomuhle filmu mohl dát čtyři hvězdičky...i já mám své dny... ()

helrohir

Votrelci sú dokonalým príkladom filmu, v ktorom si niekto (v tomto prípade James Cameron) vzal na paškál tému, ktorá mala ohromný úspech a následne je dokázal žánrovo zmeniť a vytvoriť dielo, ktoré sa po kvalitatívnej stránke svojmu predchodcovi minimálne vyrovnáva. Čo sa týka samotného filmu, je to dokonalý akčný sci-fi film s perfektnou réžiou, sympatickými postavami, z ktorých každá má svojský charakter, dobovo prevratnými efektami a hlavne nadupanou akciou. Mimochodom, mám toto pokračovanie trochu radšej než prvý Scottov film. ()

Kortexo

Aliens, jako jeden z mála filmů v historii, dokázal splnit roli pokračovatele na výbornou a v žádném případě nekopíruje originál.Dokázat stvořit špičkové pokračování, ať už ve filmu, nebo v čemkoliv jiném, je nejvyšší meta ,jakou člověk může dokázat.Cameronovi se to podařilo. ()

J*A*M*B*O

Úžasné pokračovanie. Nečakal som, že sa dá natočiť ešte lepšie pokračovanie. Bezkonkurenčne skvelý horor, ktorý sa ani po druhom diely nezahanbil. Dávam 10/10 bodov. ()

anyonecek

Tohle byla libovka. Čekal jsem, že se budu nudit, protože přez 2 hodiny nahánění nějakýho aliena to přece nemůže být zábavné?! No jsem rád, že jsem se hodně zmílil, protože ta atmosféra zde, mariňáci a ostatní postavy, které jsem si hned zamiloval to byla radost. Příběh naprosto vynikající, sice mi trochu vadily malé detaily, jakože tam podrží celýho vetřelce na noze a nebo, že tam mají atmosféru z vesmíru a nikomu se nic nestane, ale tak OK to jsem zkousnul a užil si to. Holčička co hrála Rebeccu byla skvělá a zřejmě toho kvůli natáčení musela hodně zkousnout. ()

warhammer

Kultovní snímek světové kinematografie. Král sci-fi hororu. Film s výborným hereckým obsazením, plný skvělých hereckých výkonů, výborných efektů, disponující strhující žánrově a hudebně doladěnou atmosférou. ()

brzozin

Můj absolutně nejoblíbenější akční horor of all. Rozhoidně kvalitativní posun oproti jedničce, která sama o sobě byla ve své době naprostým novátorským zjevením. Tady se Cameronovi podařilo vytvořit dokonale ponurou a temnou atmosféru tak, že se fakt bojíte. ()

B_Dup

Snad ještě mazanější vypuštění už notně naštvané nestvůry na oběžnou dráhu než v prvním díle! Cameron si s pokračováním pohrál. Radost sledovat! ()

Brano

O nič horšie ani lepšie ako jednotka. Síce je to trocha akčnejšie na rozdiel od prvej časti, ale ani tých scén tam nie je až tak veľa. Opäť dvojhodinové kecanie o ničom, až posledná polhodina mala kus spád. (Videné Director's cut: 154 min, scény, ktoré boli vystrihnuté ma viac zaujali ako niektoré pôvodné.) Film, ktorý ma nikdy veľmi nebavil až na veľmi kritizovanú poslednú časť Vzkriesenie a AVP. 3* za opäť výborné efekty na tú dobu a celkovú vizuálnu stránku a bezchybný herecký výkon Sigourney Weaver. ()

bohhous22

Asi jako u The Godfather,si cenním Alien a Aliens natolik,že hodnotím první díl stejně jako druhý a naopak!!!Zkrátka když si pouštím Alieny,udělám si čtyři hodiny čas a zhltnu oba díly jako hrst borůvek.Ostatně,co bylo psáno o jednotce,platí i pro dvojku!!!Any questions.....??? ()

PAVLIS

(DC) Překvapivě stejně chytlavé jako kdysi v dětství. Některé triky jsou již sice zastaralé, nicméně po pomalejším rozjezdu dojde na tak perfektně vyváženou kombinaci napětí a akce, že 2,5 hodiny uběhnou jako nic. Mimo to Cameron výborně staví na událostech z prvního dílu a dál je za pomoci několika sympatických postav rozvíjí, takže palec nahoru. ()

Guran

Když se toho ujme James Cameron je jasné že to bude úspěch na 100%! Opět se jedná o Ripleyovou a vetřelce, který ale není jenom jeden, ale hned celá armáda. Akci si tu užijete. jen co je pravda. Hororové prvky byly potlačeny vesmírnými mariňáky a jejich nejmodernějšími zbraněmi. Vetřelci byli zase obohaceni o královnu a také novou podobu. Z Ripleyové se stane pěstounka a z filmu pořádná řežba. Chválím Camerona za dobře odvedenou práci. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015