Příběh vztahu Michaela Ausiella (Jim Parsons) a Kita Cowana (Ben Aldridge), který se změní v tragédii, když je Cowanovi diagnostikována rakovina v posledním stádiu. (tribican)

caffelina

Zaujímavé vidieť Jima Parsona v inej úlohe ako Sheldona. Musím povedať, že som mu to 100% verila (aj v real živote je homosexuál) a keďže aj v tomto filme hral suchára a podivina čo mu očividne veľmi sedí. Milé, vtipné, dojemné (aj keď to vôbec zbytočne netlačili na emotívnu strunu), pekne NYC prostredie..Jediné čo mi dosť vadilo bolo to, ako môže niekto, v poslednom štádiu rakoviny, po chemo a pár týždňov pred smrťou..mať stále vymakane, svalnaté telo a byť relatívne fit. Na konci vo mne umocnilo dojem to, že je to podľa skutočnej udalosti. ()

Tereza_T

Jestli si chceš jen tak pofňukat nad filmem (a vědět, že to přijde – jak sám název vypovídá, tady je to safespace pro spoilerátory) a zároveň ani moc nepřemýšlet, neodnést si z toho týdenní trauma a vlastně se i zasmát, leč možná nad vtipama, který si sice už párkrát slyšela, ale i tak se vždycky chtě-nechtě chytneš je tahle romantická dramedy trefa do černého. Na začátku hlavní postava řekne: I've always imagined that my life was like a typical romantic comedy. A film tomuhle výroku dostál na výbornou. Jak to v takových příbězích bývá, najde se tam nějaký to klišé, nejeden divnej moment a pár hereckých přešlapů, ale atmosféra byla hřejivá a hlavním postavám, který Jim Parsons a ještě líp Ben Aldridge ztvárnili, jsem to věřila. Dvě hodinky utekly jako nic a já měla celou dobu ten klasickej poťouchlej výraz, což je dobrý znamení při sledování tohoto žánru. ()

Lacike

Taká klasická melodráma na kórejský spôsob. V prvej polovici filmu sledujeme šťastné chvíle extrémne roztomilého a prirodzene pôsobiaceho páru. A v druhej prežívame ťažké chvíle keď jeden z nich ochorie a na konci zomrie. A aj keď je druhá polovica dojímavá, tak sa to nesnaží až tak brutálne tlačiť na city a často je to odľahčené humorom. Ústredné duo je skvele obsadené. Jim Parsons tu predvádza najlepší výkon aký som u neho videl. Ale ešte lepší je Ben Aldridge ako jeho partner. Ostatné postavičky aj keď sú len do počtu, tak fungujú tiež bezchybne. Celkovo veľmi vydarený film a asi si od režiséra Showaltera pozriem viac filmov. Big Sick, ktorý režíroval, bola tiež pecka. 8/10. ()

Aljak

Počas sledovania tohto filmu ma ani nenapadlo, že by to mohlo byť podľa skutočného príbehu. Ale práve tento fakt napokon zvýraznilo celkový dojem a sentiment celého filmu. Osobne si myslím, že tých filmov s agendou LGBT je už pomerne dosť, no tento z tej škály určite vynikol svojou prirodzenosťou a autentickosťou. Od začiatku sme vedeli ako film skončí, ale čo tomu predchádzalo, to bola pomerne zaujímavá story. Obe postavy boli nesmierne sympatické a treba uznať, že Jim Parsons aj Ben Aldridge podali výborné herecké výkony. Celkovo pôsobí tento príbeh takou bittersweet atmosférou - spočiatku sweet, a napokon poriadne bitter. A za veľké plus považujem aj dialógy plné dôvtipu a dvojzmyslov. 4* ()

NikiVai

Hodně emotivní film o lásce, odcizení, nemoci, podpoře, ztrátě. Filmů na téma umírání partnera kvůli nemoci je nespočet, tento mi však mezi nimi jen tak nezapadne. Tvůrci netlačili na pilu a nechávali na mně, ať si vyberu, jaké emoce chci u toho prožívat a toho si já cením, když mi někdo ukazuje příběh, ale nenutí mi, jak ho mám vnímat. Celkově to bylo laskavé a láskyplné, hlavně vztah s rodiči se mi líbil moc. ()

• V prosinci 2022 Kevin Fallon v článku pro Daily Beast uvedl, že Michael Ausiello jako televizní reportér pro publikace jako TV Guide, Entertainment Weekly a TVLine několikrát dělal rozhovor s Jimem Parsonsem (Michael) během let, kdy v seriálu Teorie velkého třesku (od r. 2007). Když v roce 2017 vyšly Ausiellovy memoáry o zdroji, požádal Ausiello Parsonse, aby na jejich základě moderoval losangeleské sezení otázek a odpovědí, a když Parsons knihu četl, aby se na panel připravil, našel ho jeho manžel Todd Spiewak v jejich obývacím pokoji vzlykajícího. Spiewak Parsonsovi navrhl, že pokud má na příběh tak silnou emocionální reakci, měl by si ho vybrat pro film – což nakonec společně udělali (Parsons i Spiewak jsou producenti). (Katka189)
  • Film byl natočen na základě knihy „Spoiler Alert: The Hero Dies“, kterou napsal skutečný Michael Ausiello (Jim Parsons). Ten se zároveň na filmu podílel i jako výkonný producent. (Katka189)
  • Jim Parsons (Michael) vykoupil projekce ve svém rodném městě Houstonu v Texasu, aby povzbudil diváky ke zhlédnutí filmu. (Katka189)