Stovky bobrů

• USA Hundreds of Beavers (viac)

Příběh z nelítostné doby, kdy příroda byla ještě nepokořená a plná nebezpečí, pojednává o palírníkovi jablkovice, který přijde o vše, ocitne se s holou zadnicí v divočině a musí se postupně nalevelovat až na nejlepšího zálesáka široko daleko. Při tom poměří důvtip, síly a houževnatost nejen s živly, ale také s roztodivnou zvířenou, v čele s titulními stovkami bobrů. Videoherně vyprávěný survival oživuje pro nové milénium žánr němých grotesek. V této mnohonásobně zábavnější i realizačně nápaditější parafrázi na REVENANT Zmrtvýchvstání místo DiCapria bojuje o přežití novodobý Buster Keaton a jeho zvířecí protivníky ztvárnili lidé v celotělových plyšových kostýmech ve stylu Studia Kamarád. (Aerofilms)

Oralfabet

Rozhodně originální a nápaditý mix různých vlivů a stylů, ale jako celovečerní film to za mě absolutně nefunguje. Kdyby to trvalo třicet minut, do kterých by byly nahuštěny všechny nejlepší vizuální gagy, hodnotil bych podstatně výš, ale takhle jsem ani nebyl schopný to dokoukat. Ty nadšené ohlasy jsou mi celkem záhadou. 4/10 ()

Muel

| SRH | Šialenosť. V živote som nevidel podobný film. Trocha mi ten film pripomenul frenetickosť, divokosť a mieru nápadov Everything Everywhere All at Once, aj keď tento film má trocha podobný problém. V približne druhej polke sa asi 15 minút dejú tie isté veci. Tam ma to trocha stratilo, inak sa jedná ale o absolútne výbornú slapstick komédiu, pri ktorej som sa neraz zasmial od srdiečka. Finále sú už iba naakumulované všetky nápady, ktoré na vás boli vychrlené v poslednej hoďke a pol. Super filmík. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 | ()

cuchillo

Kdyby to nebylo tak dlouhé, nemám tomu co vytknout. S kratší stopáží by to bylo brilantní. Nutno vidět v kině, to je půlka zábavy. ()

tomik99

Jakožto blockbusterový divák se k těmto groteskním filmům příliš nedostanu, takže když už jsem na něj náhodně zavítal, byl jsem rád za rozšíření obzorů. Musí se smeknout všechna čest tvůrcům, že mají takovou (ujetou) odvahu s něčím podobným přijít. Jenže když se pořádně na film zakoukáte, tak on není vůbec hloupý – naopak, je velice promyšlený do každičkého detailu a někdo se musel na storyboardech pořádně vyřádit. Z hlavy na první dobrou to vymyslet nešlo. Téměř dvě hodiny sledujeme Martina Růžičku z HC Oceláři Třinec, jak přežívá v přírodě s králíky, bobry a vlky. A udržet divákovu pozornost bez takřka jediného slova po celé dvě hodiny je sakra umění. Navíc film má vkusné vtipy a jasně dokazuje, že zábava se dá šířit i jen přes obraz a slova nejsou potřeba. Naučit to dnešního diváka je ale nesmírně těžké, tudíž rozumím i těm, kterým film nesedne. Za mě je „Stovky bobrů“ na slušné čtyři hvězdičky, ale finále v bobří pevnosti mi už přišlo trochu navíc, nakonec tedy dávám tři. ()

bobstock

Nejoriginálnější bláznovina jakou jsem za poslední roky viděl. Nejen, že se mi naprosto trefili do bránice, ale tvůrci ukázali jak lze vytvořit moderní grotesku srozumitelnou celému světu. Příběh shořelého podnikatele jablečného cideru se sveze v neuvěřitelnou taškařici o síle přežití a hledání nové životní cesty skrze mrdu zabitých zvířátek. Tohle by mělo dostat nějakou speciální cenu na Oskarech za BEST IDEA OF THE YEAR!!  85% ()

zelvicka.

Osciluji mezi 4 a 5 *, ale vem to čert! Něco co zpočátku vypadá jako komorní studentský film se rozjede do docela slušné akce, aniž by to ztratilo totálně bizarní vibe po celou dobu filmu. Jinak nepřejeme si každý krátkovlasou děvu se smyslem pro humor, která umí vykuchat jakékoliv zvíře? ()

TomasKotlant

Velice originální. Akorát po 5 minutách to začala být šílená stereotypní nuda... A už to žádný zvířátko nezachrání. Jedině závěrečný quest o ženu vraždícího srdce to trochu zachránil, ale jen trochu. *** BioCentrál HK *** 5 % *** Dokoukáno do konce... 😑 ()

Dispenz

Celkové hodnocení: 8/10    Art: 10/10    Akce: 6/10    Vtip: 8/10    Napětí: 7/10    Láska: 7/10    Soundtrack: 8/10        08/2024 ()

Pawlisman

9/10 vtipů dobrých a jelikož jich tam je asi 500, tak super. Originální, strhující, gradující, skvěle kombinující několik i nefilmových žánrů. Halloo, ostatní filmaři, vzbuďte se a podívejte se, jakým 101+1 způsobem může film žít, nemusíte točit dokola stejné americké sra*ky. ()

Brejlil

Asi je to film, na který musíte být naladěn. Na druhou stranu i jako nenaladěný oceňuji neúnavný příval tu lepších, tu horších gagů, absurdit a někdy i velmi nápadité vizuální stránky. A ano, párkrát jsem se zasmál, byť jsem zrovna asi nebyl naladěn. ()

FeriusParfax

Jo, vím, že je to krásně provedená pocta němým filmům. Ale asi to nebylo úplně pro mě. Pozitiv jsem ve filmu našla spoustu. Každá akce měla svůj hudební motiv, drželo to moji pozornost, ORIGINALITA, supr nápady na zabíjení bobrů, občasný vtípek mě pobavil (pousmála jsem se) a konec s vysvlékáním lidské kůže. To všechno bohužel překryla příliš dlouhá stopáž. V půlce filmu už začínal hon na bobry nabírat na stereotypnosti a konec byl natahovaný až běda. Nebavily mě výlety do obchodu a co je hlavní, tak mému oku vůbec nelahodil zvolený styl. Vůbec to pro má krásná očka nebylo příjemné, nepůsobilo to na mě hravě a hrozně mi ten způsob provedení nedělal dobře. Nicméně to i tak předčilo moje očekávání. Originální dílo a chápu zde naprosto všechna hodnocení. ()

Lucretius

Čirá radost z filmového media. Překvapilo mě extrémně dobré rozvržení filmu, po prvních deseti minutách jsme si říkali, že tohle nemůže mít skoro dvě hodiny, ale autoři to překvapivě zvládli. Kdyby jen trochu zkrátili závěr, šel bych i na 5. ()

AnanAss

Kronika lovce od Bobří řeky aneb Tisíc a jeden způsob jak dostat bobra! Je to, jako kdyby se Terry Gilliam, v dvacátých letech minulého století, rozhodl natočit kartonovou grotesku a díky tomu vznikl tenhle totální úlet… v dobrém slova smyslu. Opakující se gagy, s trefnou (a vyvíjející se) pointou, v úžasných kulisách s příjemným bonusem v podobě občasného zvratu i nečekaného odhalení. MacGyverovské pasti vygradované krásně do absurdna a jejich pokrok je brilantní, stejně jako neskutečné množství brutálně vtipných detailů (vykuchání plyšového bobra). Celou dobu to jede až v takovém videoherním režimu, ke kterému se přidá i špetka detektivky (možná se zjeví i sám Sherlock), hororová atmosféra (postupná likvidace Santova spřežení) a finále jako z akrádovky. Tohle je ta pravá láska (pořádný kus srdce rozhodně nechybí) k poctivé filmařině a také fakt, že nikdo neunikne bobřímu soudu. Souhlasím však se zdejšími názory, že skoro dvě hoďky je na takový formát trošku dost. ■ AnanAss‘s Score: 8/10 ■ ()

inutihar

Bavil jsem se tak, že mě bránice od smíchu bolela ještě druhý den. A vše korunoval ten úžasný moment, kdy skončil film, začala svítit světla v kinosále a šlo okamžitě poznat, kdo tušil, co to je za film a kdo ne. Nepřipravení diváci se dívali okolo sebe s nevěřícným či nechápajícím pohledem a říkali něco jako "panebože, co jsem to zrovna viděl?" Jo, stálo to za to. ()

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

25.06.2024

Drazí ČSFĎáci, s velkou radostí vás tento rok opět zveme na Filmový víkend ČSFD, který se dočká již 13. ročníku. Náš vlastní malý filmový svátek se bude konat od pátku 2. srpna do nedělního rána 4.… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

56. MFF fantastických filmů v Sitgesu

56. MFF fantastických filmů v Sitgesu

14.10.2023

V posledních deseti dnech probíhal ve slunném katalánském Sitgesu 56. ročník Mezinárodního festivalu fantastických filmů. Kulturní svátek zahrnující zástupce zejména žánru hororu, thrilleru, fantasy… (viac)