Česká detektivka

Hana Prošková a další dámy české detektivky (E05)

(epizóda)

Na začátku šedesátých let se o své slovo na poli kriminální prózy přihlásily také ženské autorky. Tou první byla Anna Sedlmayerová, jejíž kriminální román "Pomozte mi, Terezo!" vyšel v roce 1961. A tou zřejmě dosud nejúspěšnější je Hana Prošková, která dala české krimi literatuře dalšího významného a i ve světovém kontextu originálního pátrače, malíře Horáce. Anně Sedlmayerové, Haně Proškové a dalším dámám české detektivky je věnován pátý díl nového cyklu ČT. (Česká televize)

NinadeL

Z této epizody jsem si odnesla dva postřehy, první: Terezu si určitě přidávám na seznam filmů, o které mám zájem (včetně jejich předlohy) a druhý: ačkoli Hana Prošková pořád patří mezi oblíbené autory na Kavčích horách, tak tu si opravdu nedám. ()

sator

Cyklus nesleduji a detektivek jsem přečetl za život jen pár, ale detektivky od Hany Proškové jsem zhltal komplet včetně repete--- malíř Horác byl můj hrdina :-) Tak tohle jsem si nemohl nechat ujít...Vetchý tu hraje Kozáka nebo co... ()

troufalka

Hana Prošková je jednou z mále českých dam, které detektivní žánr sedí, popravdě mě žádné další jméno nenapadá. Od Anny Sedlmayerové jsem nic nečetla a filmová podoba s Jiřinkou Švorcovou mě příliš nenadchla. ()