Sledovaní

Skupina kamarátov je pozvaná do luxusného kempu na malom ostrove, kde majú pracovať pod vedením známeho influencera. Legenda hovorí, že v jazere obklopujúcom ostrov straší starodávna čarodejnica, čo sa zdá byť pre mladých ľudí skvelou príležitosťou, ako sa presadiť na sociálnych sieťach. Hoci vierohodnosť príbehu mnohí spochybňujú, spočiatku bezstarostná dovolenka čoskoro naberie desivý spád a všetko nasvedčuje tomu, že legenda môže byť pravdivá. (Vertigo Distribution)

Curunír

Za mě spokojenost. Je to atmosférické, napínavé a má to obstojnou zápletku, byť na ni nelze aplikovat principy logiky. I několik drsnějších scén se tam objeví. Film rovněž tematizuje stále viditelnější trend, kdy marketing a způsob propagace je často důležitější než skutečný obsah. A tak se kemp v krásné přírodě musí spoléhat na propagaci influencerů na sociálních sítích, pokud možno, podpořenou zajímavým příběhem. ()

pornogrind

Feed je hororovým přírůstkem ze Švedska. Příběh filmu sleduje skupinku přátel, která přijímá pozvání k jezeru obklopující ostrov kde podle legendy straší čarodějnice Märit. Legenda praví že v 17. století byla jedna žena obviněna z čarodějnictví. Říkalo se, že obětovala děti a jedla jejich maso ve společnosti ďábla. Za trest jí na obličej nasadili železnou masku která ji prorazila lebku. Nad hlavu jí umístili zvonek aby jí slyšeli , když se blíží. Nemohla jíst ani pít a nakonec si vzala život...Toť legenda. Po příjezdu na ostrov brzy přichází první oběť. Je snad tato legenda pravdivá? Nebudeme si nic nalhávat. S logikou si tenhle snímek moc nepotykal takže tu tady opravdu nehledejte. S tím je samozřejmě spojeno i chování postav. Pokud ale tento fakt přijmete je možnost, že si tuhle vyvražďovačku možná užijete. Pointa sice není nikterak originální a je i celkem průhledná i tak mě to celkem bavilo. Má to celkem spád, odehrává se to kolem jezera v lesích, no prostě krásná příroda a ani ta partička mi tentokrát kupodivu nějak zvlášť nevadila. Žádná hororová pecka to sice není ale myslím si, že 3hvězdy si to zaslouží. ()

bobstock

Vzhledem k nedostatku kino nabídky pro kategorii 15+ jsem navštívil i tento kousek. Neočekával jsem kdoví jakou originalitu, vlastně jsem na to šel jen kvůli švédskému původu. Švédsko bylo v krásné přírodě lesů a rybníčku uprostřed ničeho. Vše ostatní je o partě dnes populárních influencerů, kteří se svezou na vlně mystické pohádky o jezerní čarodějnici. Celkem rychle se to až nepochopitelně rozjede, ale kdyby to byl aspoň jeden z prvních svého druhu, byl by ucházející v daném mindfucku. V této profláklé době už si z toho budu pamatovat jen Mollyniny dmoucí ňadra v nátělníku a jedna atmosférická scéna s kamerou snímající blížící se rozplizlé strašidlo přes mokré sklo okna, které evokuje poctu found-footage projektům a nekvalitním ´´real´´ záběrům nejrůznějších hunterů pradávných netvorů ala Yetty. 50% ()

Arsenal83

Hororový boj o prežitie v béčkovom prevedení, kde sa snaha o prežitie miesi s Blair Witch, pričom Švédi, ako zjavní nemajstri žánru, sa inšpirovali čisto americkými projektmi s teenagermi. Logiku tu nemôžeme hľadať, pretože je jasné, že keď je niekto vloger alebo influencer, tak bez wifi a dát šalie až do takej miery, že ani nevie, že na číslo 112 signál nepotrebuješ. Nevie to, lebo sa nedokáže dostať na google. 🤷‍♂️ ()

oveckaoa

Začátek je dobrý nějaká influencerka natáčí v lese, že po ní někdo jde následně ji něco vyhodí do vzduchu a ona zemře  pak sledujeme jak se z toho videa stál virál a lidi tam jezdily pak už je to horší. Několik teenagerů jede  někam na jezero na chatu ( nedělají reklamu jak se píše v popisu mobil tam pořád používá jen jedna) chlápek jim řekne duchařskou historku o ženské co byla čarodějnice lidi jí daly kovovou masku a rolničku na krk a utopily ji a ona prý někde v té vodě ještě je. Tak si tam užívají a někdo po nich jde bohužel většina vražd je mimo záběr nebo jen někoho někdo stáhne pod vodu a konec je neuspokojivý. Film má jen jednu gore scénu řezání nohy , ale i ta za moc nestojí. Navíc nedává smysl jelikož vše vyřeší ta ženská bez nohy co na konci nohu má a pochybuji, že to byla ta uřezaná a pak ji  zase nemá  . 40 procent za téma a nápad na vraha ()

• Natáčení probíhalo ve švédském Stockholmu. (noelcoward73)