Dvě strany propasti

• Nemecko Zwei Seiten des Abgrunds (viac)

Když je vrah její dospívající dcery předčasně propuštěn z vězení, rozhořčená policistka Luise Bergová spustí řetězec událostí, které dostanou ji i její mladší dceru do obrovských problémů. (HBO Max)

Daiker

Kvalitní německé kriminální drama. Hlavní padouch byl kvalitní slizký psychopat..... Ikdyž jeho důvody byly pochopitelné, dceru policistky zabíjet neměl a vše se zvrhlo.... Celkově jsem moc nechápal policistku, když jí její dcera řekla, že je ten kluk divný a pořád ji nutila ho doučovat.... Jinak to rychle uteče a beru sérii za uzavřenou..... ()

*CARNIFEX*

Pustiť si takúto (priemernú) krimi, po takom scenáristickom fopá, ako je slovenské "Klamstvo", to je jak keby ste odišli z oslavy vajdu v cigánskej osade, na Swingers párty s top kurvami na Ibizu. Atmosféra nie je vyslovene márna, konanie postáv nijak extrémne nevybočuje z racionálnej hladiny a to je pri takýchto námetoch doslova základ. Jediné, čo môže diváka rušiť, je pomalý dej, pričom o niečo rýchlejší spád by tomuto námetu rozhodne prospel. Ďalším mínusom je fakt, že prezieravý divák pomerne rýchlo odhalí, kto je čomu na vine. Ale inak sa nato rozhodne nepozerá zle i keď nemecké krimi rozhodne nepatrí medzi moje obľúbené .. ()

Skeksis

Policajtka vychovala drzú protivnú čúzu, ktorej by som minimálne hodila skalu do toho bicykla, alebo ju s radosťou rovno zabila. Tak sa aj stalo, a nakoniec som fandila vrahovi, ktorý rozhodne nemal také skvelé detstvo ako ona. Policajtka potom nevie, čo so sebou, aj keď má druhú dcéru, o ktorú by sa mala starať, takže z nej vyrastie ešte drzejšia protivná čúza ako jej sestra. A tak sa to nejako motá, zopár mŕtvych, ktorým som to dopriala, a tak nejako koniec. ()

sochoking

Poviem to takto: na tie nemecké škaredé ksichty som sa nemohol dívať. Hlavná hrdinka bola buran, o ktorú by som ani bicykel neoprel! Chovala sa ako totálne hovädo a herečka, ktorá ju stvárňovala, mi do hlavnej úlohy absolútne nepasovala. Príbeh a motív vraha celkom solídne, avšak spracovanie tupé, ktoré vyvrcholilo už tradične záverečnou epizodou plnou stupídneho chovania sa postáv a idiotských scén. Samozrejme, tam to všetko tvorcovia napchali, nech to máme všetci konečne z krku. Filter mi osobne nevadil. Dával tomu pochmúrny šmrnc, čo ja zase mám veľmi rád. Nakoniec nemôžem povedať, že by som vyslovene trpel, naopak, niečo ma na tom príbehu stále priťahovalo. Ale v závere ide len o obyčajnú, štandartnú, miestami zmätenú, krimi sériu, ktorá rýchlo vyšumí do zabudnutia. ()

klukluka

Moc dobře natočenej krimi/ psychothriller s mimořádně děsivým hlavním padouchem. Jeho osobnostní proměna byla jedinou věcí, která mi lehce kazila jinak výborný dojem ze seriálu jako celku. Jsem trochu skeptik ohledně toho, zda je na sobě někdo schopen tak moc zapracovat (nemluvím jen o redukci váhy, ale hlavně o řečových a komunikačních dovednostech). Jinak tomu ale nemám co vytknout, udělali to výborně. A wuppertalská nadzemka se tím seriálem vinula někdy jako had dokreslující tísnivou atmosféru příběhu, jindy jako šperk poukazující na jeho kvality. ()