Zmizení v Lørenskogu

• Nórsko The Lørenskog Disappearance (viac)
Nórsko, 2022, 4 h 19 min (Minutáž: 51–53 min)

Hudba:

Ola Fløttum

Yngvild Støen Grotmol, Terje Strømdahl, Christian Rubeck, Jonas Strand Gravli, Paal Herman Ims, Fridtjov Såheim, Henrik Rafaelsen, Seda Witt, Besir Zeciri (viac)

Norskému miliardáři zmizí beze stopy manželka. Pátrání po ní ztěžují policii rozběsnění novináři a prolhaní informátoři. (Netflix)

Zix.

Zajímavý případ, který určitě zaujme. Seriál je ale zbytečně protahovaný a dlouhý. Začátek se povedl, ale potom je to nudný a otravný. To že i po více letech byl více obviněný jen Tom Hagen aniž by mu bylo něco prokázáno jen ukazuje neschopnost policie. Kdo chce ušetřit pár hodin nudy, ať si přečte články o případu. ()

Prochy38

První díly neměly chybu, v těch posledních to zase naprosto ztratilo dech, aby to zakončili pro mě teda naprostým šokem. Možná to k tomu celou dobu směřovalo, ale upřímně jsem to nečekal. 3* ideální. Sahalo to po severské klasice, ale těm se nestává, že by došel dech. Tady jo, bohužel. protože postavy skvělé, charaktery a jejich herci bez chyby. Téma silné, ale prostě z toho vymačkat co nejvíc.... škoda, ale zklamání až takové zase ne. ()

sofiapetra

Téměř celých pět dílů to bylo na 4 hvězdy, bylo to hezky komponované (police, novináři, právníci), ale finále mě natolik zaskočilo a naštvalo, že hned jednu srážím. Tohle se vážně v seriálu nedělá -  nedodat závěr, natož v detektivním, to je prostě podvod na divácích. Pokud jim to připadalo natolik zajímavé, že se tím chtěli zabývat, měli to pojmout rovnou celé jako dokument a ne v závěru jen bezradně krčit rameny. ()

M.i.k.e

absence konce je sice mrzutá, ale co se dá dělat, když se tahle minisérie opírá o skutečný případ. Mnohem horší je fakt, že samotný případ není natolik zajímavý, aby to vystačilo na víc jak čtyři hodiny a i když se tvůrci snaží a nabízí pohledy hned z několika stran (policie, právníci ,novináři,...) tak to na víc jak průměr nestačí. Mnohem víc by Zmizení v Lorenskogu slušel klasický dokument jaké Netflix umí, nebo celovečerní formát...60% ()

CheryLka

Těšila jsem se na další severskou detektivku, no bohužel mě dost zklamala. Jde sice o hraný seriál, ale s prvky dokumentu, nebyla změněna jména aktérů a celý příběh v podstatě kopíruje skutečné události. Vzhledem k tomu, že se patrně jedná o živou kauzu, nemohli tvůrci s příběhem nic moc dělat, ale mohli tomu dát alespoň náboj. Seriál je tedy na můj vkus dost pomalý a místy i nudný. A pokud policie takto jednala i v reálu, tak se nedivím, kde s případem jsou. ()