Matriarcha

V bode zlomu sa žena po takmer smrteľnom predávkovaní vracia do svojho domova, v ktorom strávila detstvo, aby čelila svojim osobným démonom. No namiesto toho objaví jedného skutočného. (Disney+)

Rockerman

Nebylo to úplně špatné, ale je to spíš tajuplné vyprávění o démonické síle, která skrze médium údajně uzdravuje a dává sílu, než že by to byl horor. Bizarní a nedotažené do kýženého efektu. ()

BOURQUE

Pánovi B. Steinerovi to ani na druhýkrát nevyšlo. Nádejný začiatok, ale po premiestení z mesta do dediny daný príbeh len čiastočne dostáva iné rozmery. Charaktery postáv rozobrané len povrchne. Záverečné vyvrcholenie spíš patrí do kategórii „wtf“ (a nemyslím to pozitívne). Osobné hodnotenie: 63% (**) ()

helraiser

Do Ela zajímavý pohanský horor s naprosto příšernou, nesympatickou hlavní hrdinkou,ale místy se slušnou atmosférou a pár nechuťáren se tu taky najde. Závěrečná třetina potěšila a závěr opravdu hodně slušný. Celkově docela koukatelné , i když by to chtělo trošku přitlačit na pilu, potenciál tam byl. ()

SAINTS

Laura je zdanlivo uspešná reklamná manažerka,no jej život sa jej vymkol z spod kontroly kvôli problemom s alkoholom a drogami.Ked padne mrtvá,náhle ju vzkriesi zvlášna látka.Zrazu sa ozve jej odcudzená matka Celia.Laura tak cestuje do svojej rodnej dediny,kde zistí že jej matka vôbec nezostárla.Obajví tiež nové tajonstva o svojej matke,ale aj o miestnej komunite.Kate Dickie je fantastická,ako matka ktorej týranie prinutilo k uteku z domova jej dceru a zrejme sposobila aj samovraždu jej manžela.Film má dosť desivú atmosferu.Režiser Steiner sa uspešne pridržiava folk hororových tradicii.Dedinu ovláda nové náboženstvo,ktoré však daleko prevyšuje pohanské rituály.Film speje k šokujúcemu a krvavému vyvrcholeniu a odhalí nečaný vztah.PS 49% na čsfd,to si hádam robite srandu,ešte že hororový expert Psychor dal 4 hviezdičky. ()

Pitryx

Snad posledních patnáct minut se dá považovat za ucházející. Jinak však stálé kecání, rozebírání čert ví čeho a tak podobně. Pokud tedy nejste přímo vyznavači trochu art hororu a body hororu, bude pro vás asi lepší, když se snímku vyhnete. Neříkám, že tam nebyl ani náznak atmosféry, to bych lhal. Ale co z toho, když mi byla hlavní hrdinka děsně nesympatická. A navíc ty zdlouhavé kecy… ()

TesterX

Tak to je slusna uchylarna. Pokud se chcete pobavit naprostou bizarnosti, tak doporucuju, posledni tretina je fakt vyzivna, fakt jsem ziral s otevrenou pusou a konecne se aspon bavil narozdil od predchozich dvou tretin, co zirate na vybotoxovanou vyfetovanou kravu a prejete si, aby co nejdriv zhebla. ()

Pan.Antonin

Zastávám názor, že všechny tvůrce tzv. "body-horroru" by měli poslat na vyšetření, jestli to mají v hlavě v pořádku, nicméně tohle mi přišlo stravitelnější než konkurenční "Muži". Steinerův Matriarcha tuto stránku kombinuje s folk horrorem a v obou z nich dosahuje podprůměrných výsledků. Hvězdičku ještě musím ubrat za postavy a obsazení, protože žádná z nich nebyla ani trochu sympatická a divák tak nemohl nikomu fandit, což je škoda. Šlo z toho vytěžit víc. Mohl z toho být slušný sektařský horůrek. ()

vinducha

Tou tíživou atmosferou anglického venkova mi to malinko připomnělo Men od A. Garlanda. Jinak to byla taktéž haluz , ale trochu jiným směrem. Vedle J. Rooper bych se fakt po ránu probudit nechtěl. ()

Belphegor

První hodina mi přišla zajímavá a celkem se to zadírá pod kůži. Ústřední dvojice matka a dcera působí divně už od prvních scén, ale nepřijde mi, že by vyloženě skvěle hráli, spíš je to je volba co do vzezření, které přidává na tom mrazení na zádech. Bohužel film trvá jen hodinu a půl a je to znát, protože poslední půlhodina je dost uspěchaná. Určitě by tomu ještě několik minut prospělo, ale více by to chtělo vyprávět příběh mezi hlavními aktérkami, vlastně drama mezi nimi jen tvůrci naťuknou ale neodvypraví, a co se týče entity, taky jí chybí pořádná péče a mě se tedy nelíbilo, jak byla vyobrazena. Ale dá se říct, že Matriarch má několik zajímavých nápadů, za které za to stojí. ()

Orbeek

Hutná atmosféra, deprese, temnota ... Po navyknutí na "správně weird" hlavní herečky vlastně skvělý casting ; ) No a v závěru fajn bizár ... Překvapilo, bavil jsem se. ()